Samsunspor Basketbol Sahasında Galip

Türkiye Basketbol Ligi 2022 – 2023 sezonunda kendi sahasında gerçekleşen ilk maçını Akran Gemlik Basketbol karşısında oynayan Kırmızı Beyazlı ekip, kendi sahasında fark ile kazandı. Maç sonucu  Yılyak Samsunspor Basketbol 77 – 52 Akran Gemlik Basketbol. Karadeniz kulübü, rakibine fark atarak taraftarlarına zafer sevinci yaşattı. İşte Akran Gemlik Basketbol – Yılyak Samsunspor Basketbol mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Yılyak Samsunspor Basketbol, Türkiye Basketbol Ligi 2022 – 2023 sezonuna evinde oynadığı ilk maçta rakibi Akran Gemlik Basketbol’u kendi sahasında konuk etti. Mücadele ev sahibi takımın 77 – 52 skor fark ile galip gelmesi ile sona erdi.

Salman: İç Sahada Oynamak Etkili Oldu

Yılyak Samsunspor Basketbol Baş Antrenörü İlker Salman, rakibin 25 sayı fark ile yenilmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Salman, Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 2022 – 2023 sezonunda ilk mücadelesini Çağdaş Bodrumspor’a karşı veren öğrencilerinin deplasmanda çok az fark ile mağlup olduğunu dile getirdi. Kırmızı Beyazlı ekibin Baş Antrenörü, iç sahada oynamanın etkili olduğunun altını çizerken ilerleyen mücadelelerde her daim galip gelmek üzere çok çalıştıklarını ifade etti.

Baş Antrenör Salman, aynı zamanda ilk hafta mağlup olmalarında etkisi olan 90 skorun kimyalarına uymadığını vurguladı. Yılyak Samsunspor Basketbol’un hedefinde ilerleyen haftalarda deplasmanda gerçekleşecek karşılaşmalarda daha iyi skorlar alarak kritik maçları kaybetmemek yer alıyor. Taraftarlar, sahada kazanan bir Yılyak Samsunspor Basketbol görmeyi arzu ediyor.

Samsunspor Basketbol’un İlk Beşi

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu, Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 2022 – 2023 sezonunda ikinci hafta maçları kapsamında Akran Gemlik Basketbol – Yılyak Samsunspor Basketbol mücadelesine ev sahipliği yaptı.

Karşılaşmada Kırmızı Beyazlı ekipten başarılı performansları ile ön plana çıkan 5 skorer isim arasında Wright, Gueye, Göktuğ, Mert Ali ve Mustafa yer aldı.

Müsabaka boyunca Yılyak Samsunspor Basketbol, tempoyu düşürmedi. Art arda attığı sayılar ile Akran Gemlik Basketbol’un önüne geçmeyi başaran Kırmızı Beyazlı sporcular, TBL’nin 2. haftasında galibiyet elde ederek ligdeki toplam skorunu 3’e yükseltti. Karadeniz kulübü, aynı zamanda sezonun ilk zaferini bu sayede elde etmiş oldu.