Samsunspor Değişikliğe Gitmeyecek

TFF 1.Lig’de oynadığı son 2 maçtan aldığı mağlubiyetlerle birlikte ilk 6’ya girebilme ihtimalini riske atan Samsunspor’da bu durumun yarattığı olumsuz etki çok derin bir şekilde hissediliyor. Önce Samsun’da Bandırmaspor’a karşı alınan mağlubiyet sonra da Manisa deplasmanında Manisa FK karşısında alınan mağlubiyet ve gösterilen kötü performanslar taraftarla takımı ve hatta yönetimi bir kez daha karşı karşıya getirirken bu konuyla alakalı bir değişiklik planlanmıyor. Takımın resmi sitesinden yapılan duyuruda, son toplantılardan çıkan kararın Fuat Çapa ve ekibiyle yola devam olduğu ifade edilirken açıklama içerisindeki bazı vurgular oldukça dikkat çekiciydi.

Güvenoyu

Bu sezon TFF 1.Lig’de eline geçen fırsatları değerlendirmek konusunda bir kez daha başarısız olan Samsunspor, oynadığı son 2 maçtan aldığı mağlubiyetlerle birlikte ilk 6’ya girme şansını büyük ölçüde zora soktu.

Kırmızı Beyazlı takımın önce Bandırmaspor sonra da Manisa FK karşısında aldığı mağlubiyetlerde gösterdiği kötü performansın da ciddi bir hayal kırıklığı yarattığı görülürken, taraftarla takım arasındaki bağlar da iyiden iyiye koptu.

Bu bağlamda yaşanan krizin yönetimde veya teknik ekipte bir değişikliğe sebep olup olmayacağı merak ediliyordu. Çok sancılı bir dönemden geçen Atatürklü Arma, yaşanan kriz sonrası olağanüstü toplantılar yaptı ve 13 Nisan tarihinde yapılan resmi açıklamayla takımla alakalı son konulara açıklık getirdi.

Sezonun ilk haftalarından bu yana görevine devam eden Fuat Çapa ile yola devam edileceğini dile getiren Samsunspor yönetimi, bununla birlikte taraftarın da takıma küsmemesini ve son ana kadar desteklerini göstermesini istedi.

Öte yandan Kırmızı Beyazlı taraftarlar, gerek sosyal medya üzerinden gerekse de Samsun’un yerel basın yayınları üzerinden hem teknik ekibe hem de yöneticilere ateş püskürmeye devam ediyorlar ve takımın ilk 6’ya giremeyeceğini savunuyorlar.

Dikkat Çeken Vurgular

Bununla birlikte Samsunspor’un Fuat Çapa ve takımın genel durumuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada çok dikkat çeken vurgular olduğunu da belirtmekte fayda var. Sezon sonuna kadar tecrübeli teknik adamla birlikte yola devam edileceğini duyuran açıklamada taraftarın haklı tepkilerinin saygıyla karşılandığı ifade edildi.

Ancak bu açıklamanın en can alıcı kısmı bu açıklamanın bir güvenoyu niteliği taşıdığı kadar bir ültimatom niteliği de taşıyor olmasıydı. Başarının ekip çalışması ile birlikte gelebileceğine inandığını dile getiren Kırmızı Beyazlı takımın yönetim kurulu, oyunculara gereken uyarıların yapıldığını ve herkesin kendi üstüne düşeni yapacağına inandıklarını belirtti.

Aksi bir durum söz konusu olursa çok daha radikal kararların alınmasının kaçınılmaz olacağını ifade eden Samsunspor’da bu mesaj hem oyunculara hem de teknik ekibe bir gözdağı olarak nitelendirildi. Kırmızı Beyazlı takım ligin 32’inci haftasında oynayacağı Eyüpspor maçı öncesinde 6’ıncı sırada yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un 5 puan gerisinde 8’inci sırada bulunuyor.

Atatürklü Armanın bir sıra önünde yer alan takımsa oynanan son maçta mağlup olunan Manisa FK.