Samsunspor Direkt Şampiyonluğu Hayal Ediyor

TFF 1.Lig’de oynadığı Ümraniyespor ve Menemenspor maçlarından hayal kırıklığı yaratan mağlubiyetler aldıktan sonra Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında oynadığı maçta 3 puana ulaşan Samsunspor’da alınan bu galibiyet inancı tekrar sağlamış gibi görünüyor. Kırmızı Beyazlılarda artık tüm hedefler ligi olabilecek en iyi noktada bitirip Süper Lig’e yükselmek adına tasarlanırken Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Fuat Çapa takımın ilk 2 içerisinde olma şansını hatırlattı.

Matematiksel Şans

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselerek 10 senedir devam eden hasreti sonlandırmayı hedefleyen Samsunspor’da 29’uncu haftada oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçından alınan galibiyet moralleri yerine getirdi.

Kırmızı Beyazlı takımın teknik direktörü Fuat Çapa, Anadolu Ajansı muhabirine önemli açıklamalarda bulundu. Ümraniyespor maçında alınan mağlubiyetten kaynaklı moral bozukluğunun Menemenspor maçına da sirayet ettiğini dile getiren tecrübeli teknik adam bu nedenle iki maçtan sonra Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında kazanabilmiş olmanın değerli olduğunu dile getirdi.

Erzurum temsilcisi karşısında oynanan maçın kilit önem taşıyan maçlardan biri olduğuna değinen Fuat Çapa, Milli Takım arasından sonra oynanacak Bandırmaspor maçının da benzer önemde olduğunu ifade etti.

Bu maçtan da iyi bir skorla ayrılarak artık bir adım daha atmak ve geriye kalan maçlarda koşar adım ilerlemek istediklerini belirten Fuat Çapa, geriye kalan maçlardan en başarılı sonuçları almaları durumunda ortaya çıkacak tabloya dikkat çekti.

Samsunspor’un matematiksel olarak ilk 2 içerisine girme şansı olduğunun altını çizen Çapa, ligi herhangi bir sıralamada bitirmekten daha çok tüm maçları kazanmak üzerine planlamalar yaptıklarını belirtti. Bu bağlamda şanslarının yaver gitmesi ve üstlerinde yer alan rakiplerinin puan kaybetmesinin Samsunspor’un lehine olacağına dikkat çeken Çapa, önemli olanın kendi oynadıkları maçlardan galibiyetle ayrılabilmek olduğunu ifade etti.

Sezonun ilk haftalarında Mehmet Altıparmak yerine göreve getirilen Fuat Çapa zaman zaman eleştirilerin odağına yerleştirilen isim olsa da Samsunspor başında şu an için iyi bir sınav çıkarıyor.

Hazırlıklara Devam

Samsun kentinin vatandaşları, Samsunspor taraftarları, yöneticiler, personeller kısacası tüm Samsun şu an Bandırmaspor maçına odaklanmış durumda.

Ligin en dişli ekiplerinden birine karşı oynanacak maçtan galibiyetle ayrılmayı hedefleyen Atatürklü Arma, 31’inci haftayı bay geçen Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un sıralamasını devralmayı hedefliyor.

Bu bağlamda zorlu maçın çalışmalarına devam eden Kırmızı Beyazlı takımda hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Sakatlığı devam eden oyuncuların bireysel çalışmalarla katıldığı veya katılmadığı antrenmanlarda ısınma hareketlerinden sonra kültür fizik çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalardan sonra antrenmana taktik ağırlıklı çift kale maç ile devam edildi.

Hatırlanacağı üzere Samsunspor yönetimi de şu sıralar limoni olduğu taraftarın stada gelebilmesi adına bilet fiyatlarında yarı yarıya oranında indirime gitmiş ve Bandırmaspor maçında taraftarın tam destek göstermesi adına kampanyalar düzenlemeye erkenden başlamıştı.