Samsunspor Futbolcuların Cezasını Affetti

Samsunspor FK A. Ş. Yönetim kurulu başkanı olan Yüksel Yıldırım, takımda bulunan tüm futbolculara verilen 30’ar bin TL’lik para cezasının ligde üst üste kazanılan 4 maç nedeni ile iptal edildiğini açıkladı. Bu mutlu haberi futbolcularına bizzat kendisi duyurdu ve onları tebrik etti.

TFF 1. Lig’in iddialı takımlarından Samsunspor, ligin 14. Haftasında deplasmanda oynadığı Bursaspor maçında 3-0 yenilmişti.

Bu yenilginin ardından kötü futbol ve alınan ağır mağlubiyet nedeni ile takımda bulunan tüm oyunculara 30’ar bin TL para cezası verilmişti.

Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım 4 Ocak Salı günü yapmış olduğu sosyal medya paylaşımında futbolculara verilen para cezasının tamamının affedildiğini açıkladı.

4 Maç Üst Üste Kazandılar Affedildiler

Yüksel Yıldırım, sosyal medya hesabından cezanın affedilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı;

Samsunspor FK A.Ş. Yönetim Kurulu olarak bugün yapmış olduğumuz tele toplantıda son 4 maçı üst üste kazanarak ligde ilk yarıyı ilk üçte bitirmeyi garantilemelerinden dolayı daha önce Bursaspor maçı sonrasında futbolculara kesilen 30’ar bin TL para cezası uygulanmayıp affedilmiştir.”

Kötü Futbol ve Yenilginin Bedeli

Daha önceki yapılan açıklama ise futbolcuların Bursaspor karşılaşması sonrasında 30’ar bin tl para cezası aldığı şu sözlerle kamuoyuna duyurulmuştu;

“Bursaspor takımı ile oynadığı futbol müsabakasında armamıza ters düşen mücadele sergileyerek almış olduğu ağır yenilgi, başta yönetim kurulu başkanımız Yüksel Yıldırım olmak üzere taraftarımız ve tüm camiamızı derinden üzmüştür.

Alınan bu ağır mağlubiyet 10 Aralık 2020 tarihinde kaybettiğimiz Samsunspor Futbol Kulübü Başkan Yardımcımız Mustafa Kemal Erkanat‘ın vefatının ardından olması üzüntümüzü daha da arttırmıştır.

Bu nedenle yönetim kurulumuz 16 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu toplantı sonrasında aldığı karar gereği profesyonel futbol takım oyuncularımıza 30’ar bin lira para cezası uygulanmasına karar vermiştir.”

Bursaspor maçında ağır bir yenilgi alan Samsunspor aynı zamanda bir süredir kötü gidişatının bedelini ağır ödeyecekti.

Kulüp yöneticileri futbolcuların kendine gelmesi için tüm profesyonel futbolculardan 30 bin tl’lik bir kesinti yapacağını duyurduktan sonra futbolcular 4 maç üst üste galibiyet aldı ve takımın ihtiyacı olan toparlanmayı gösterdi. Bunun üzerine kulüp yönetimi futbolcuların para cezasının uygulanmayacağını açıkladı.