Samsunspor İddialı Geliyor

Şirketleşme süreciyle ekonomik zorluklardan kurtulan ve borcu olmayan nadir kulüplerden olan kırmızı beyazlı kuzey ekibi yeni sezona Süper Lig parolasıyla başlıyor. Son 4 yılda 80 transfer yapan Samsun ekibi Başkan Yüksel Yıldırım döneminde transfer rekoru kırdı. 2022 – 23 sezonu için de şimdiden 13 isimle anlaşan Samsunspor’da transferlerin devamı gelecek gibi duruyor. Bu sene transfer politikasında değişikliğe giden kırmızı beyazlı ekip gelişim direktörlüğü görevine Batu Kaplan ‘ı getirdi. Yeni direktörle ligi domine edebilecek bir kadro kuran Samsunspor yerli ve yabancı transferlerle güçlü bir kadro kurdu. Geçmiş sezonlarda yaptığı transfer hatalarından ders alan bir Samsunspor yeni sezonda Süper Lig ‘in önemli adaylarından biri olarak 1. Lig’de mücadele edecek.

Yeni Sezonda 13  Yeni İsim

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında 4 yabancı 9 Türk olmak üzere 13 oyuncuyu renklerine bağlayan kırmızı beyazlı Kuzey temsilcisinin bu sezonki transfer döneminde adından sıkça söz ettirdi. Kalede Jakup Szumski ile anlaşma sağlanırken, savunmada Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Mücahid Albayrak, orta sahada Yusuf Emre Gültekin, Celil Yüksel, Fernando Boldrin, Amir Arlı, Şener Kaya, Arvydas Novikovas, Yusuf Ensar Poyrazlı, forvette de Gaetan Laura ve Ahmet Sagat’ı renklerine bağlayan kırmızı beyazlı karadeniz ekibinin transferlere devam edeceği bildirildi. Kırmızı beyazlı kuzey ekibinde Aykut Özer, Alp Tutar, Yunus Emre Çift, Berk Taşkın, Soner Gönül, Ali Ülgen, Osman Çelik, Hasan Kılıç, Cihan Kahraman, Moryke Fofana, Polat Yaldır, İsmael Diomande, Tomane Mendes ve Ali Kılıç ise kadroda kalan isimler oldu.

2022-2023 sezonuna yönetimde ve takımda büyük değişikliklere giderek başlayan Samsunspor, transfer politikasını geçmiş dönemde Kasımpaşa ’nın scout ekibinde görev yapan ve hali hazırda kırmızı beyazlı ekipte gelişim direktörlüğü görevini yürüten Batu Kaplan’a emanet etti. Teknik direktörlük görevine ise Ankaragücü, Kayserispor, Göztepe gibi takımlarda teknik direktörlük ve milli takımda yardımcı antrenör olarak görev yapan Bayram Bektaş getirildi. Transfer politikasını özellikle Spor Toto 1. Ligde geçmişti şampiyonluk yaşamış ve başarı sağlamış olan futbolcular üzerine inşa eden kırmızı beyazlı ekip yurt dışından da sürpriz transferlere imza atarak bu seneki hedefinin play off oynamadan direkt olarak Spor Toto Süper Lig’e  çıkmak olduğu mesajını rakiplerine çok net bir şekilde veriyor.

Batu Kaplan ise takımın durumu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz sezonda kimsenin alternatifinin olmadığını belirten Kaplan, Atatürklü armaya sahip takımda kim iyi olursa onun oynayacağını açıkladı.. Kimsenin yerinin sağlam olmadığını yeni transfer diye forma giymenin garantisi verilemeyeceğini de ifadelerine ekledi.

Milli Davet

Samsunspor kadrosunda yer alan orta saha oyuncusu yeni transfer Celil Yüksel ve takımda devam eden Polat Yaldır ise U – 23 Milli Takım Aday Kadrosuna Davet edilerek kulüplerini gururlandırırken yeni sezon için de umut verdiler.