Samsunspor İşi Resmiyete Döktü

Geride kalan sezonda TFF 1.Lig’de bir kez daha hayal kırıklığına uğrayan Samsunspor, gelecek sezona dair çalışmalarına hızla başladı ve ilk olarak Teknik Direktör konusundaki belirsizliği ortadan kaldırdı. Çağdaş Atan, Ersan Parlatan gibi isimlerle görüşen ve belirli ölçülerde anlaşma da sağlayan Kırmızı Beyazlı ekip her iki teknik adamla da son kertede masadan kalkmak zorunda kalmıştı. Bununla birlikte hiç beklenmedik bir şekilde Bayram Bektaş ile anlaşma sağladığın duyuran Samsun temsilcisi, yaptığı resmi sözleşme töreniyle Bektaş’ın gelecek sezonki görevini resmiyete de dökmüş oldu.

Hayırlı Olsun

Geride kalan sezonda bir kez daha TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselme umuduyla sezona başlayan Samsunspor adına hayal kırıklıkları bitmek tükenmek bilmedi ve camia artık daha kırılgan bir hale geldi.

Birçok fırsatı değerlendiremediği için yine hayal kırıklığına uğrayan Samsun temsilcisi, bu sezonu daha farklı bir gözden değerlendirmek ve istediği başarıya ulaşmayı hedefliyor. Tüm bunlarla birlikte Fuat Çapa’nın ayrılığından bu yana belirsiz olan Teknik Direktör konusunu da sonunda halleden Samsunspor, Şenol Güneş’in yardımcılığını yapmasıyla bilinen Bayram Bektaş ile el sıkıştığını açıklamıştı.

Genç Teknik Direktör ile 1+1 şeklinde anlaşma sağlandığını açıklayan Samsunspor, hocasına resmi imza töreni de düzenledi. Bu imza töreninde oldukça önemli açıklamalar da yapıldı.

Heyecanı Yüksek Takımın Hocası

Samsunspor Kulübü Başkan Vekili Veysel Bilen teknik direktör Bektaş’a güvendiklerini vurgulayarak, camianın istediği futbol anlayışını takıma yansıtacağına inandığını ifade etti.

Bayram Bektaş ise Başkan Yüksel Yıldırım’ın teklifi sonrası yapılan ilk görüşmede görevi kabul ettiğini açıkladı. Samsunspor’un projesinin ve hedeflerinin büyük olduğunu dile getiren genç Teknik Direktör, bu hedeflerin içinde olma isteğini öne çıkardı.

Kamp hazırlıklarına da başladıklarını duyuran Bayram Bektaş, takımın 21 Haziran tarihinde Samsun’da toplanacağını sonrasında ilk kamp için Kayseri’ye ikinci kamp içinse Bolu’ya yolculuk edeceklerini açıkladı.

Şu an kadronun oluşumu için çalıştıklarını dile getiren Bektaş, ilk kamp dönemine kadar %80’lik oluşumu sağlayabilirlerse gelecek sezon adına avantaj elde edeceklerini aktardı. Şehrin ve camianın beklentisinin farkında olduğunu belirten Bayram Bektaş, Samsunspor’dan daha da baskılı camialarda görev yaptığını ancak istediği futbol kurgusunu kurabildiğini hatırlattı.

Öte yandan transfer çalışmalarına devam eden ve ilk transferini de Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yıldız oyuncusu Novikovas’ı kadrosuna katarak yapan Samsunspor, Ümraniyespor’un başarılı savunmacısı Alim Öztürk’ü de kadrosuna kattığını açıkladı.

Ümraniye temsilcisinin İngiliz ekibi Sunderland’den transfer ettiği 29 yaşındaki savunmacının gelecek durağının Samsunspor oldu. Trabzonspor, 1461 Trabzon, Heart, Boluspor gibi takımlarda forma giyen oyuncu hem Hollanda hem de Türkiye pasaportuna sahip.

Bu sezon Ümraniyespor forması ile 33 TFF 1.Lig maçında görev yapan 1.91 boyundaki başarılı savunmacı bu maçlarda 4 gol attı ve 1 kez de gol pası vermeyi bildi. Ümraniyespor formasıyla toplamda 60 maça çıkan Alim’in 2 sezonluk kariyerine toplamda 6 gol ve 3 asist sığdırdığını dile getirmekte fayda var.