Samsunspor Lisansları Çıkarttı

Gelecek sezon Süper Lig’de yer alabilmek adına bu sezon TFF 1.Lig’de şampiyon olmayı hedefleyen Samsunspor’da çalışmalar son sürat devam ediyor. Kırmızı Beyazlı ekibin bu sezon yaptığı transferler bir hayli dikkat çekerken, ligin başlamasına kısa bir süre kala lisansı çıkartılan ve çıkartılmayan oyuncuların da bir o kadar dikkat çektiğini belirtmekte fayda var. Karadeniz temsilcisinde 12 oyuncunun lisansı henüz çıkartılmazken, bu oyuncular arasında dikkat çeken isimler de yer alıyor. 

Yolcu Yolunda Gerek

Gelecek sezon TFF 1.Lig yerine Süper Lig’de mücadele etmeyi hedefleyen Samsunspor adına bu senenin iyi geçmesi şart gibi gözüküyor. Karadeniz temsilcisi geçtiğimiz sezon da büyük bir hayal kırıklığına uğradıktan sonra artık bir kez daha beklemeye tahammül etmek istemiyor.

Bu bağlamda kadrosuna çok önemli isimleri de katan Samsunspor’da kadronun yeni hali taraftarları heyecanlandırıyor. Birkaç eksiğe rağmen oldukça kuvvetli bir kadro kurmayı başaran Kırmızı Beyazlı ekipte parola artık kesinlikle şampiyonluk.

Bununla birlikte Samsun temsilcisi senelerdir çok fazla transfer yapıyor ve bu durum kadroda istenmedik bir enflasyonun oluşmasına neden oluyor. 

Oyuncuların bazılarıyla yollarını ayırmak zorunda olan Samsunspor’da ligin başlamasına kısa bir süre kala oyuncuların lisansları çıkartıldı. 

Samsunspor yaz transfer sezonunda şu ana kadar 15 oyuncu transfer edip, 14 oyuncuyla da yollarını ayırdı. 5 yıldır her sezon öncesi kadrosunu “sil baştan” yapılandıran kırmızı-beyazlılarda bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) yer alan listede lisansı çıkartılmış, maç oynamaya hazır 27 futbolcu mevcut. Karadeniz temsilcisi, kadrosunda bulunan sözleşmeli oyuncularından oluşan 12 futbolcunun ise lisansını henüz çıkartmadı.

Adı sık sık transfer dedikodularına karışan forvet Tomane Mendes, yeni transfer Zeki Yavru ile takımdaki 4 stoperden biri olan Berk Taşkın’ın lisansı henüz çıkartılmadı. Bu oyunculara ilave olarak yeni sezon kadro planlamasında düşünülmeyen futbolculardan Sheldon Bateau, Melih Altıkulaç, Semih Altıkulaç, Amir Emin Arlı, Erald Cinari, Furkan Fehmi Güneş, Ensar Arslan, Elhadj Bah ve Ismael Diomande’ye de lisans çıkartılmadı.

Lisans Çıkartılan Oyuncular

Kırmızı-beyazlıların lisans çıkarttığı 27 futbolcu şunlar:

Jakup Szumski, Aykut Özer, Alp Tutar, Ali Taha Demir, Atakan Mert Özdemir, Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Soner Gönül, Mücahid Albayrak, Ali Ülgen, Osman Çelik, Hasan Kılıç, Celil Yüksel, Yusuf Emre Gültekin, Cihan Kahraman, Fernando Boldrin, Moryke Fofana, Şener Kaya, Aryvdas Novikovas, Polat Yaldır, Yusuf Ensar Poyrazlı, Kadeem Harris, Gaetan Laura, Ahmet Sagat, Emir Hakan Patan ve Muhammet Ali Özbaskıcı.

Futbol Gelişim Direktörü Batu Kaplan, lisansı çıkartılmayan oyunculardan Tomane Mendes’in lisansının hafta başında çıkartılacağını ifade etti. Hatırlanacağı üzere Tomane’nin de takımdan ayrılacağına dair dedikodular basına yansımış ve oyuncuya pek çok kulüpten teklif geldiğine dair haberler yazılmıştı.

Bakalım lige başlayana kadar kadro nasıl bir şekilde belirlenecek?