Samsunspor Muradına Erdi

Gelecek sezona kesinlikle ve kesinlikle Süper Lig parolasıyla başlayacak olan Samsunspor’da transfer haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Kırmızı Beyazlı takımın radarında pek çok isim yer aldığı gibi tıpkı ara transfer döneminde olduğu gibi yaz transfer döneminin de en hızlı takımı Samsun temsilcisi olacak gibi görünüyor. Karadeniz temsilcisi daha şimdiden pek çok oyuncuyla kadrosunu güçlendirdi ancak o isimlerden birisi Samsunlu taraftarları ayrı sevindirdi. O isimse Samsun’da doğan ve Galatasaray altyapısında yetişen, geride kalan sezonda Adanaspor’un en parlak ismi olan Celil Yüksel.

İmza Nihayet Geldi

Bu sezon TFF 1.Lig’de yine beklentilerin altında kalan ve Süper Lig hasretine bir çentik daha atmak zorunda kalan Samsunspor, gelecek sezona çok daha iyi başlamak ve daha da önemlisi şampiyon olarak bitirmek istiyor.

Bu bağlamda Teknik Direktör koltuğuna Bayram Bektaş’ı getiren Kırmızı Beyazlı ekip, daha teknik direktörü gelmeden zaten önemli isimleri kadrosuna katmıştı ancak şu sıralar daha da fazla transferle devam edecek gibi görünüyor.

İlk transferi olarak Novikovas’ı açıklayarak zaten büyük bir fark yaratmayı başaran Karadeniz temsilcisi, uzun bir süredir Adanaspor’da forma giyen Celil Yüksel’in peşinden koşturuyordu. Başarılı futbolcu Samsun doğumlu olması, Galatasaray altyapısında yetişmesi ve son olarak Adanaspor’da şahane bir performans sergilemesiyle Samsunspor’un radarına girmeyi başaran isimlerden biriydi

Bayram Bektaş’ın sistemi onun üzerine kuracağı düşünülen Celil, uzun süren uğraşlar, başkanlar arasında yapılan görüşmeler sonucunda Samsunspor’a imzayı attı.

24 yaşındaki oyuncuyla 3+1 yıllık uzun vadeli bir sözleşme imzalandığı açıklandı. Bununla birlikte oyuncunun Samsunspor ile özdeşleşmesi durumunda taraftarın sevgilisi olacağına hiç kuşku yok.

Devamı Gelecek

Öte yandan Samsunspor’un transferde hız kesmeyeceği net bir şekilde biliniyor. Celil ile birlikte 5’inci resmi transferini duyuran Samsun temsilcisinin gelecek günlerde başka oyuncularla da yollarını birleştirmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Bununla birlikte Samsunspor’un kadro uyumu konusunda çok dikkatli olması gerektiğine hiç kuşku yok. Kırmızı Beyazlı ekip devre arasında da pek çok oyuncuyla kadrosunu güçlendirmişti ancak bu oyuncuların bazıları da direkt olarak oyuncu kadrosuna uyum sağlayamadılar.

Hâl böyle olunca şu sıralar yana yakıla bu oyuncuları göndermeyi hedefleyen bir Samsun ekibi ortaya çıkıyor. Maddi anlamda hemen hemen tamamen Başkan Yüksel Yıldırım’a bağlı bir kulüp olan Samsunspor’un bu noktada artık çok daha mantıklı harcamalar yapması gerektiği kesin.

Zira kulübün camia ve taraftarlarla olan bağları kopma noktasına geldi. Bu sezon Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında alınan galibiyetten sonra hayaller kurmaya başlayan Kırmızı Beyazlı takım sadece birkaç hafta içerisinde bir kez daha tepetaklak oldu ve bu durum taraftarların da sert tepki sergilemesine neden oldu.

Samsunspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş gelecek sezon başarılı olmak istiyorsa şu sıralar kadroya katılan oyuncuların analizlerini en iyi şekilde yapmalı.