Samsunspor Orta Sahaya Takviye Yapmayı Düşünüyor

Karadeniz temsilcisi; birçok futbolsevere ve bahis şirketlerine göre TFF 1.Lig’in favorisi! Bir başka deyişle, sezonu şampiyonluk ile noktalamasına ve 2023 – 2024 sezonunda Süper Lig’de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Samsun halkı; yıllardan bu yana Süper Lig özlemi çekiyor. Söz konusu hasretin farkında olan Samsunspor yönetimi; takımı Süper Lig’e çıkarmak adına gerekli olan hiçbir masraftan kaçınmadı.

Karadeniz ekibi; 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosunu neredeyse yirmiye yakın futbolcu ile takviye etti. Ancak, transferlerin devam edeceğini söyleyebiliriz. Samsunspor; bilhassa transfer döneminin sonuna kadar iki orta saha oyuncusunu kadrosuna katmayı düşünüyor.

Bayram Bektaş Yönetimden Orta Saha Oyuncusu İstedi

Samsunspor; TFF 1.Lig’in ilk haftasında maddi açıdan zor günler yaşayan Altay ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz gibi Samsunspor idi. Karadeniz ekibinin bu maçtan rahat bir galibiyet ile ayrılması bekleniyordu. Hatta, birçok futbolsevere göre Samsunspor maçı farklı bir şekilde kazanacaktı. Karadeniz temsilcisi; Altay karşısında maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergiledi. Futbolcuların kendilerini çok fazla yormalarına dahi gerek kalmadı. Kırmızı beyazlı takım; Altay’ı deplasmanda 2-0 yenerek lige güzel bir başlangıç yapmış oldu.

Samsunspor teknik direktörü Bayram Bektaş; Altay maçının ardından hafta içerisinde basın mensupları ile bir görüşme gerçekleştirdi. Söz konusu görüşmede takımın orta saha oyuncusuna ihtiyaç duyduğundan bahsetti. Şartlar uygun olduğu takdirde kadrolarını iki orta saha oyuncusu ile takviye etmek istediklerini dile getirdi. Hatta, bir ön libero bir de merkez orta saha oyuncusu transfer ederek transfer sezonunu noktalamak istediklerinden bahsetti.

Bayram Bektaş Stoper İstemiyor

Sosyal medyada Samsunspor’un önümüzdeki günlerde kadrosunu kaliteli bir stoper ile takviye edeceğine dair birtakım iddialar vardı. Fakat, Bayram Bektaş; geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak takımın yeni bir stopere ihtiyacının olmadığını söyledi. Bir başka deyişle, Samsunspor stoper transferi yapmayacak.

Karadeniz ekibinin kadrosunda dört stoper bulunuyor. Alim Öztürk, Yunus Emre Çift, Yusuf Abdioğlu ve Berk Taşkın; 2022 – 2023 sezonunda Bayram Bektaş’tan görev bekleyecek stoperler olarak dikkat çekiyorlar. Deneyimli teknik adam; stoper konusuna da açıklık getirdi. Her şeyden önce, kadrosundaki dört stopere çok güvendiğinin altını çizdi. Bunun yanı sıra, gerekli olduğu takdirde Osman Çelik’i de stoper olarak değerlendirebileceklerini ifade etti.

Osman Çelik Kimdir?

27 Kasım 1991 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen oyuncu; 1.82 boyundadır. Başta ön libero olmak üzere sağ bek ve stoper olarak da görev yapabilen çok yönlü bir isimdir. 2021 – 2022 sezonunun başında Samsunspor’a transfer olmuştur. Karadeniz ekibi ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecektir.

Osman Çelik; 2022 – 2023 sezonunda Samsunspor’un takım kaptanı olacak. Deneyimli oyuncu; takım arkadaşları ile beraber Süper Lig hedefi için elinden geleni yapacak.