Samsunspor Sezonu İstenildiği Gibi Tamamlayamadı

2021 – 2022 sezonuna önceki sezonun Play Off’larında mücadele etmiş olan bir takım olarak Spor Toto 1. Ligde yarışan Samsunspor bu sezon istediği performansı sergileyemedi ve play off’lara katılamadı. Karadeniz ekibi sezona Mehmet Altıparmak teknik direktörlüğünde start verdi. Samsunspor ‘da 8 maçta görev yapan Mehmet Altıparmak bu müsabakalardan 3 tanesinden galip gelirken 2 maçtan beraberlik ile ayrıldı ve 3 maç ise mağlubiyet ile sonuçlandı. Samsunspor bu süreçte hücumda skor üretme anlamında iyi verim alırken savunmada çok zafiyet gösterdi ve istenildiği gibi sonuçlar alınamadı. Mehmet Altıparmak’ın yönetiminde 1,75 ortalama ile kendi kalesinde gol gördü ve bu süreçte 1,38 puan ortalaması elde etti.

Fuat Çapa’nın teknik direktörlüğe getirildiğinde Samsunspor 25 maçta mücadele etti. Karadeniz ekibi Fuat Çapa yönetiminde çıktığı maçlardan 10 galibiyet elde ederken 8 maçta ise beraberlik elde etti buna karşılık 7 maç ise mağlubiyet ile sonuçlandı. Fuat Çapa’nın gelişinin ardından Samsunspor savunmadaki sıkıntılarını aştı bununla birlikte daha olumlu sonuçlar elde etti. Samsunspor bu dönemde 1,56 gol ortalaması elde edip kalesinde 1,12 gol imkânı verdi. Karadeniz ekibi bu süre zarfından 1,52 puan ortalaması elde etti.

Fuat Çapa sonrasında Samsunspor genel menajeri Yücel Uyar geçici teknik direktör olarak takımın başına geçti ve 62 yaşındaki futbol insanı 5 maçta görev aldı. Bu süreç sezonun tamamlanması ile son buldu. Yücel Uyar’ın geçici teknik direktörlüğü döneminde 5 maçta Samsunspor, 2 maçtan galip geldi ve yine 2 maçtan da beraberlikle ayrılmayı başardı buna karşılık 1 maçta ise mağlup oldu. Samsunspor bu süreçte savunmada oldukça dikkatli ve savunma ağırlıklı bir oyun ile maç başına kalesinde 0,8 gol ortalaması gördü. Buna karşı olarak Samsunspor 1,2 gol ortalaması yakaladı.

Samsunspor Kamp Programını Belirledi

20 Haziran Pazartesi günü takımın toplanma tarihi olarak teknik direktör Bayram Bektaş ve Samsunspor yönetimi tarafından belirlenmişti. Samsun’da ilk olarak toplanan ekip 5 gün boyunca kendi tesislerinde çalışmalarını yürütecek. Samsunspor ekibi 2022 – 2023 sezonu hazırlıkları için 26 Haziran ile 8 Temmuz tarihleri arasında ilk etap kampı için Kayseri’ye gidecek ve burada kamp yapacak. Kurban Bayramının gelmesi ile 3 günlük izine girecek olan Samsunspor bayram izni sonrasında 12 Temmuz’da ikinci etap kampı için tekrar toplanarak bu kez Bolu’da kampa girecek. Bolu’da yapılacak ikinci etap kamp 25 Temmuz’a kadar sürecek.

Karadeniz ekibinin kamp süresince yapacağı hazırlık maçları ise daha sonra duyurulacak.

Samsunspor ’un Hedefi Şampiyonluk

Transfer sezonuna hızlı giren Samsunspor ilk aşamada Futbol Gelişim Direktörü Batu Kaplan’ın Bayram Bektaş’ı açıklaması ile perdeyi açtı. Bunun yanı sıra Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım takımdan ayrılacaklarında olacağını ifade ederken yapılacak olan takviyelerin şampiyon olmak için yapılacağını aktardı.