Samsunspor Talha Ulvan’ı Kadrosuna Kattı

Samsunspor, ara transfer dönemindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz sezon ertelenmek zorunda kalan Süper Lig hayallerini bu sezon gerçekleştirebilmek adına teknik direktör Fuat Çapa’nın raporları doğrultusunda kadrosunu güncelleyen Kırmızı Beyazlılar, diğer rakiplerinin borçları nedeniyle yasaklı olduğu transfer döneminde kadrosunu bir hayli güçlendirdi. 12 Ocak tarihinde yaptığı duyuruyla Junior Tallo’yu kadrosuna katan Samsunspor, 13 Ocak’ta bir başka transferi açıkladı ve genç savunmacı Talha Ulvan’ı kadrosuna kattığın duyurdu.

Samsunspor’dan Peş Peşe Transferler

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıkabilme adına hayallerini Play-Off yarı finalinde Altınordu karşısında bırakan Samsunspor, bu sezon aynı sıkıntıyı yaşamak istemiyor.

2021/2022 sezonuna Mehmet Altıparmak ile başladıktan sonra gelen kötü sonuçlar ve anlaşmazlıklar nedeniyle teknik direktör koltuğunda değişikliğe giden Samsun temsilcisi, tecrübeli teknik direktör Fuat Çapa ile el sıkışmıştı.

Fuat Çapa yönetiminde başarılı sonuçlar almaya başlasa da kadrodaki verimsiz oyuncuların da etkisiyle birlikte daralan kapasite nedeniyle sıkıntılar yaşayan Samsunspor, bu sıkıntıyı ikinci devreye taşımak istemiyor.

Ara transfer döneminin TFF 1.Lig bazında en hızlı takımlarından birisi olan Samsunspor, yaptığı son duyuruyla birlikte Belçika temsilcisi, Oud-Heverlee Leuven’in altyapısında top koşturan Talha Ulvan’ı transfer ettiğini açıkladı.

Sağ bek bölgesinde görev yapan ve potansiyelli bir savunmacı olarak gösterilen Talha Ulvan ile birlikte devre arasındaki 4’üncü transferini gerçekleştiren Samsunspor, Taha’dan önce Junior Tallo, Tolcay Ciğerci, Louis Bateau’yu kadrosuna katmıştı.

Yüksel Yıldırım’ın Sözü Var

Bir süredir Samsunspor’un başkanlığını yapan ve maddi gücüyle birlikte Samsunspor’un eski günlerine dönebilmesine dair atılan adımlarda önemli katkısı bulunan Yüksel Yıldırım, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında bu transferlerin sinyallerini vermişti.

Kendisine yapılan eleştirilerin asılsız olduğunu ve yalnız bırakılmaya çalışıldığını savunan Samsunspor Başkanı, buna rağmen Samsun şehrine ve taraftarına sözünün olduğunu ve kendisini istemeyenlere rağmen başkanlık görevine devam edeceğini açıkladı.

Kadroda yer alan ve verim alınamayan yabancı oyuncularla ilgili şikayetlerde bulunan Yüksel Yıldırım, Alen Melunovic’in nasıl sağlık kontrolünden geçtiğini bile anlamadığını ifade ederken, Başakşehir’de forma giyen Atabey Çiçek ile alakalı da ciddi gelişme kaydettiklerini ancak Başakşehir’deki golcü eksikliği nedeniyle bu transferin beklediğini açıkladı.

Kadrodaki yabancı oyuncuların bazılarını paracı olmakla suçlayan Samsunspor Başkanı, bu oyuncularla anlaşma sağlanamadıktan sonra transferin daha da zorlaşacağını ifade ederken, oyuncuların futbolun çakalı olduğunu ve para nedeniyle takımdan ayrılmak istemediklerini aktardı.

Mehmet Altıparmak döneminde göremediği takım arkadaşlığı ve beraberliği bu dönemde gördüğünü sözlerine ekleyen Yüksel Yıldırım, Samsunspor’un hak ettiği yer olan Süper Lig’e çıkacağından şüphesi olmadığını ve kupayı kaldırdıktan sonra vefat eden arkadaşlarının mezarına götüreceklerini belirtti.

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de mücadele eden Samsunspor, 21’inci hafta öncesinde 8’inci sırada yer alıyor. Samsunspor, 21’inci haftada lig sonuncusu Balıkesirspor’a konuk olacak.