Samsunspor Tıp Bayramını Kutladı

Türk futbolunun nadide kulüplerinden Samsunspor, hayatın tüm alanlarına temas etmesiyle birlikte yaşamın sadece futboldan ibaret olmadığını göstermeye devam ediyor. 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlamak nedeniyle doktorlarla birlikte bir etkinlik düzenleyen Samsunspor, bu şekilde sosyal olaylara olan bakışıyla da gerçekten öne çıkan bir kulüp.

Duyarlı Kulüp

Türk futbolunun ve hatta sporunun en değerli kulüplerinden biri olan Samsunspor, yaşamın birçok alanına temas etmeyi bir prensip olarak biliyor ve bunu da her fırsatta bir kez daha gösteriyor.

Birçok kulübün sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla kutlayıp bıraktıkları 14 Mart Tıp Bayramı ile alakalı olarak tesislerde bir etkinlik düzenleyen Karadeniz temsilcisi, doktorlarla birlikte güzel bir vakit geçirdi.

Teknik Direktör Fuat Çapa ve oyuncuların tesislere gelen doktorlarla birlikte yaptığı kutlamadan sonra çeşitli konuşmalar yapılırken Samsunspor’un bu sosyal tarafı da tekrar alkış topladı. Armasında Atatürk’ü taşıyabilen nadide kulüplerinden biri olan ve bu durumun sorumluluklarını daima omzunda hisseden Kırmızı Beyazlı takım, Ata’nın ilkeleri doğrultusunda hareket ediyor ve bir spor kulübünden çok daha fazlası gibi davranıyor.

Hatırlanacağı üzere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için de oldukça önemli icraatlar yapan Samsunspor, geçtiğimiz senelerde Dünya’nın tüm dillerinde Kadına Şiddete Hayır ifadesini içeren bir mor forma tanıtmıştı.

Mor renk kadına şiddet konusuna dikkat çekebilmek için kullanılan bir renk ve Samsunspor bu formayı gururla sırtında taşıyan oyunculara ve taraftarlara sahip.

Hazırlıklar Başladı

Doktorların da geldiği tesislerde 14 Mart itibariyle çalışmalarına başlayan Samsunspor, hafta sonu oynanacak Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçından galibiyetle ayrılmayı hedefliyor.

Kırmızı Beyazlı takım son haftalarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle Play-Off potasıyla arasına mesafe girmesine engel olamadı ancak Erzurum temsilcisi karşısında alınacak iyi bir sonuç Samsunspor’u tekrardan yarışın içine dahil edebilir.

Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının kritik öneminin farkında olan takımın çalışmalarını hafta boyunca sürdüreceğini ve bu maçtan galibiyetle ayrılamamanın ne kadar pahalı bir sonucu olduğunu bildiklerini dile getirmekte fayda var.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor şu an Play-Off potasının sınırı olan 6’ıncı sırada oturuyor ve Samsunspor ile arasında 5 puanlık bir fark bulunuyor. Samsun temsilcisi güçlü rakibini mağlup edebilmesi durumunda bu fark 2 puana kadar inecek ve Erzurum temsilcisi bir kez berabere kaldığında dahi farkın kapatılmasına dair bir şans doğacak.

Ancak eğer Samsunspor’un mağlup olduğu bir senaryo gerçekleşirse Kırmızı Beyazlı takımın Play-Off şansı iyiden iyiye azalmış olacak. Bu durumun farkında olan oyuncular Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla 1 hafta ileriye alınan maçı oldukça önemsiyorlar.

Hafta sonunu izinle geçirerek vücutlarını dinlendiren ve kafalarını rahatlatan oyuncular, artık tamamen Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile oynanacak maça odaklanmış durumda ve Samsunspor taraftarlarına güzel bir haber vermeleri gerekiyor.