Samsunspor Tolcay Ciğerci İle Anlaştı

Türk futbol tarihinin en köklü ve başarılı kulüplerinden birisi olan Samsunspor, 2011/2012 sezonunda veda ettiği Süper Lig’e dönmek için yoğun bir uğraş sarf ediyor. Bir dönem maddi zorluklar nedeniyle TFF 2.Lig’e kadar düşen ancak şimdiki başkanı Yüksel Yıldırım’ın büyük uğraşları ve katkılarıyla birlikte eski güçlü günlerine döneceğine dair sinyaller veren Kırmızı Beyazlılar, geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’den şampiyon olarak yükselebilmek adına çok büyük fırsatlar yakalasa da bu fırsatları değerlendirememişti. Bu sezon aynı hatayı yapmamak ve gediklisi olduğu Süper Lig’e yükselebilmek adına çaba gösteren Samsun temsilcisi, devre arası transfer dönemindeki icraatlarına bir yenisini ekledi ve orta sahada görev yapan Tolcay Ciğerci’yi kadrosuna kattı.

Samsunspor Orta Sahayı Güçlendirdi

Bir dönem yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle küme düşüp TFF 2.Lig’de mücadele ettikten sonra geçtiğimiz sezona tekrar TFF 1.Lig’de başlayan Samsunspor, güçlü başkanının katkılarıyla birlikte yükseldiği ilk sezondan şampiyonluk yarışına katılabilecek bir takım haline gelmişti.

Geçtiğimiz sezon şampiyon olarak Süper Lig’e yükselebilmek adına yakalanan kırılma anlarını olumlu değerlendiremeyen Atatürklü Arma, bu nedenle bir sezon daha Süper Lig hayallerini ertelemek zorunda kaldı.

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de kötü bir başlangıç yaptıktan sonra teknik direktör değişikliğine giden ve Türk futbolunun tecrübeli teknik adamlarından Fuat Çapa’yı göreve getiren Samsunspor, bu değişiklikten sonra genel anlamıyla bir yükseliş yaşadı ancak kadronun yetersizliği ve diğer sebepler Kırmızı Beyazlıların daha iyi bir sıralamaya gelebilmesini engelledi.

Bu bağlamda devre arasında Fuat Çapa’nın raporları doğrultusunda kadrosunu güçlendirmeye başlayan Samsunspor, Viktoria Berlin forması giyen Tolcay Ciğerci’yi transfer ettiğini açıkladı.

Almanya temsilcilerinin altyapılarında forma giyen ve kariyerinde zaman zaman düşüşler yaşayan bir oyuncu olan Tolcay Ciğerci bu transferle birlikte Türkiye’ye ilk kez adım atmış oldu.

26 yaşında ve 1.80 m boyunda olan Tolcay, Alman asıllı Türk uyruklu bir oyuncu ve sol ayağını iyi kullanıyor.

Tolcay, Tolga Ciğerci’nin Kardeşi

Samsunspor’un transferini açıklamasıyla futbolseverlerin kim olduğunu araştırmaya koyulduğu Tolcay Ciğerci, aslında soyadından da çıkarılabileceği gibi Türk futbolseverlerin Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den ve Başakşehir’den tanıdığı Tolga Ciğerci’nin kardeşi.

Abisi Tolga Ciğerci’den 3 yaş küçük olan Tolcay Ciğerci, tıpkı abisi gibi futbola Wolfsburg altyapısında başlayan bir oyuncu. Bununla birlikte pek tabii Tolga Ciğerci’nin kariyerinde gösterdiği yükselişi ve istikrarı Tolcay’ın gösterememiş olması Türk futbolseverlerin de Alman futbolseverlerin de kendisini en yüksek seviyelerde görememesine sebep oldu.

Her ne kadar kariyerinin bu dönemine kadar parlak bir performans gösterememiş olsa da Samsunspor gibi köklü bir kulübün ve kaliteli bir kadronun Tolcay’a, Tolcay’ın sahaya yansıtmakta zorlandığı ancak zaman zaman net bir şekilde gösterdiği yetenekleri de Samsunspor’a yarayabilir.

Tolcay, 2022/2023 sezonunun sonuna kadar imzaladığı sözleşmeyle birlikte kendisini Samsunspor’da kanıtlama fırsatı bulabilir.