Samsunspor Yeni Sezon Öncesinde Birçok Futbolcusu ile Yollarını Ayırdı

TFF 1.Lig’de 2022 – 2023 sezonu geçtiğimiz hafta oynanan maçlarla başladı. Futbolseverler; daha ilk haftadan futbola doydular. Çekişmeli maçlar izlendi. Söz konusu maçlarda birbirinden ilginç sonuçlar alındı.

Samsunspor; 2022 – 2023 sezonunun favorisi olarak gösteriliyor. Karadeniz ekibinin sezonu ilk iki içerisinde tamamlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Bir başka deyişle, Samsunspor’un şampiyon olacağı düşünülüyor. Karadeniz temsilcisi; yeni sezon öncesinde kadrosunda ciddi bir revizyon yaptı. Birçok isim ile yollar ayrıldı. Bunun yanı sıra, takıma çok sayıda yeni futbolcu geldi. Gelin, Samsunspor’da yeni sezon öncesinde yaşananlara yakından bakalım!

Kırmızı Beyazlı Ekip Transferin Hızlı Takımı Oldu

Samsunspor’u bu sezon deneyimli teknik adam Bayram Bektaş çalıştıracak. Deneyimli teknik adamın Samsunspor’u hedeflerine ulaştıracak isim olduğu düşünülüyor. Samsunspor; yeni sezon öncesinde kadrosunu hem yerli hem de yabancı futbolcular ile takviye etti. Onlardan birisi de Ahmet Sagat! 26 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz sezon Menemenspor’da forma giydi. Normal sezonun en çok gol atan ismi oldu. Samsunspor; 26 yaşındaki oyuncuyu 171 bin Euro karşılığında kadrosuna kattı.

Samsunspor; geçtiğimiz sezon BB Erzurumspor’da dikkat çeken bir performans ortaya koyan iki futbolcu ile sözleşme imzaladı. Onlardan birisi Jakub Szumski! 30 yaşındaki kaleci; 70 bin Euro karşılığında Samsunspor’a transfer oldu. Bunun yanı sıra, Arvydas Novikovas da herhangi bir transfer bedeli olmadan Karadeniz temsilcisinin kadrosuna katıldı.

Karadeniz temsilcisi; bu üç ismin dışında Yusuf Ensar Poyrazlı, Kadeem Harris, Zeki Yavru, Yusuf Abdioğlu, Alim Öztürk, Fernando Boldrin, Şener Kaya, Sarp Ekinci, Douglas Tanque, Gaetan Laura, Celil Yüksel, Mücahid Albayrak, Yusuf Gültekin ve Amir Arli ile de anlaştı. TFF 1.Lig’in en çok transfer yapan ekibi oldu.

Giden Oyuncuların Sayısı Bir Hayli Fazlaydı

Samsunspor; birçok oyuncu transfer ettiği gibi takıma faydalı olamayacağını düşündüğü birçok isim ile de yollarını ayırdı. Hatta, Karadeniz ekibinin önümüzdeki günlerde 3-4 futbolcusu ile yollarını ayırabileceği konuşuluyor. Takımın kadrosunda hali hazırda otuza yakın futbolcu bulunuyor. Bu durum; birtakım ayrılıkları gerekli hale getiriyor.

Kevin Boli, Vukan Savicevic, Tolcay Ciğerci, Burak Yılmaz, Talha Ülvan, Hüseyin Öztürk, Nurullah Aslan, Sheldon Bateau, Melih Okutan, Guy Serge Yameogo ve Ali Kılıç; 2022 – 2023 sezonu öncesinde Samsunspor’dan ayrılarak farklı kulüplere transfer oldular. Bazı isimlerin bonservisleriyle, bazılarının ise kiralık olarak takımdan ayrıldıklarını söylemek mümkün!

Samsunspor; geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrosunda bulunan bazı isimlerle de yollarını ayırdı. Joel Kayamba, Junior Tallo ve Alaaddin Okumuş; kiralık sözleşmelerinin bitmesinin ardından takımlarına geri döndüler.

Yasin Öztekin Göztepe ile Anlaştı

Geçtiğimiz sezon Samsunspor’da top koşturan ve ortaya koyduğu performans ile fark yaratan deneyimli oyuncu Yasin Öztekin de yeni sezon öncesinde Göztepe ile bir yıllık sözleşme imzaladı.