Samsunspor Yolun Sonuna Geldi

TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselebilmek adına verdiği mücadele içerisinde birçok kez kırılma yaşayan Samsunspor, yaşadığı son kırılmayla birlikte artık ümitlerini bir kenara bırakmak zorunda kalacak gibi görünüyor. Kırmızı Beyazlı ekip ligin 31’inci haftasında konuk olduğu Manisa FK deplasmanında kötü bir oyunla sahadan 2-0 mağlup ayrıldı ve ilk 6’ya girebilme şansını iyiden iyiye tüketti.

Mehter Takımı Misali

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselerek 10 sezondur devam eden hasretini sona erdirmek isteyen Samsunspor, bugünden geriye bakıldığında bu hasreti 1 sezon daha yaşayacak gibi görünüyor. Kırmızı Beyazlı ekip bir önceki hafta Bandırmaspor’u konuk ettiği maçtan aldığı mağlubiyetten sonra Manisa FK deplasmanında oynadığı maçtan da puansız ayrılarak taraftarını kahretti.

İlk 6’ya girebilmek adına çok önemli bir şans yakaladığı Büyükşehir Belediye Erzurumspor galibiyetinden sonra üst üste iki mağlubiyet alarak bu şansı resmen elinin tersiyle iten Kırmızı Beyazlı takımda artık birilerinin sorumluluğu üstlenmesi gerekiyor.

Zira takım bahsi geçen 2 maçta da çok kötü bir performans sergiledi ve bu performans sadece oyunculara mahsus da değildi. Teknik Direktör Fuat Çapa oyuncu tercihleri nedeniyle eleştirilirken, Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım da ara transfer döneminde kadroya eklenen oyuncular konusunda yapılan eleştirilerin odağında yer alıyor.

Kırmızı Beyazlı takım mehter takımı misali 1 adım ileriye gittikten sonra 2 adım geriye gitti. Tüm bu süreçlerden sonra Samsunspor camiasından gelen yorumlar takımın hiçbir şekilde ilk 6’ya giremeyeceği yönünde.

Bu dakikadan sonra U-19’dan genç oyuncuların oynatılmasını dahi tavsiye eden Samsunsporlu taraftarlar, takımın bu kötü gidişatından sorumlu olan her kimse bir adım öne çıkmasını bekliyor. Bununla birlikte Atatürklü Arma içerisinde ciddi bir sessizliğin de gezdiğini ve bu sessizliğin fırtına öncesi sessizliğe benzetildiğini dile getirmekte fayda var.

Bitmeyen Hasret

Öte yandan Samsunspor adına bu durumun pek çok kez yaşandığını da belirtmek gerekiyor. Karadeniz temsilcisi bahse konu 10 sezon içerisinde pek çok kez ayağının dibine kadar gelen Süper Lig’e çıkma fırsatlarını tepti ve bu nedenle her sezon daha da büyüyen hasretini dindirmek konusunda daha fazla mücadele etmesi gerekti.

Bununla birlikte takımı maddi krizin içerisinden çıkartan ve şirketleşmeden sonra da büyük hissedar haline gelen Başkan Yüksel Yıldırım’ın da eleştirilerin odağından kaçamamasını sürpriz olarak algılamamak gerekiyor.

Zira Başkan gerçekten tecrübesizliğini bir türlü atamadı ve camia içerisinde sağlanması gereken birlikteliği sağlayamadı. Tüm bu durumlar birleşince de başarısızlığın gelmesi kaçınılmaz oluyor.

Samsun temsilcisi artık ilk 6’ya girebilmek adına daha az şansa sahip ve bu şansın gerçekleşebilmesi adına son maçta mağlup olunan Manisa FK’nın da geride bırakılması gerekiyor. Bu kadar kötü bir performans ve takımın yaşadığı bu düşüşten sonra işler kolay kolay düzelebilecek gibi görünmüyor.