Samsunspor’da Deplasmanda Kayıp

Spor Toto 1. Lig’in play-off maçında Altınordu, 18 Mayıs Salı günü kendi sahasında Samsunspor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Samsunspor, 1 – 0’lık skorla kaybeden taraf oldu. Ev sahibi Altınordu’ya galibiyeti getiren golü Yusuf Yalçın Arslan attı.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Hüseyin Eroğlu önderliğindeki Altınordu, play-off ilk maçında avantajlı skoru elde etmiş oldu. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Ertuğrul Sağlam yönetimindeki Samsunspor ise play-off ilk maçında dezavantajlı duruma düşmüş oldu.

Altınordu ve Samsunspor Maçının Detayları

Spor Toto 1. Lig’in play-off maçında Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda Altınordu ve Samsunspor kozlarını paylaştı. Ev sahibi Altınordu, rakibi Samsunspor karşısında Erhan Erentürk, Yusuf Yalçın Arslan, Sinan Osmanoğlu, Kahraman Demirtaş, Oğulcan Ülgün, Furkan Çil, Rahmi Salih Kaya, Metehan Mimaroğlu, Recep Aydın, Ahmet İlhan Özek ve Enis Destan 11’i ile maça başladı. Öte yandan konuk takım Samsunspor ise rakini Altınordu karşısında Nurullah Aslan, Veli Çetin, Yalçın Kılınç, Erkam Reşmen, Mücahit Albayrak, Dja Djedje, Yasin Öztekin, Gökhan Karadeniz, Savicevic, Hamroun ve Nadir Çiftçi 11’i ile sahaya çıktı.

Ev sahibi Altınordu, maçın genelinde %34’lük oranla topla oynadı, rakip kaleye 9 şut çekti, 1 net gol pozisyonu kaçırdı, 11 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kullandı, 1 serbest vuruş kullandı, toplamda 269 kez pas yaptı ve 49 kez ikili mücadele kazandı. Konuk takım Samsunspor ise maç boyunca %66’lık oranla topa sahip oldu, 17 kez rakip kaleye şut çekti, 1 net gol pozisyonu kaçırdı, 33 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 5 köşe vuruşu kullandı, 12 serbest vuruş kazandı, toplamda 522 kez pas yaptı ve 5 kez ikili mücadele kazandı.

Maçın Kart İstatistikleri ve Rövanş Bilgisi

Spor Toto 1. Lig’in play-off maçında Samsunspor, deplasmanda rakibi Altınordu’ya 1 – 0 yenildi. Ev sahibi Altınordu’da Hüsamettin Yener kırmızı kart gördü. Konuk takım Samsunspor’da Gökhan Alsan ise 90+3. Dakikada penaltı kaçırdı. Ayrıca ev sahibi Altınordu’da Kahraman Demirtaş, Recep Aydın ve Ahmet İlhan Özek; konuk takım Samsunspor’da ise Yasin Öztekin ve Savicevic sarı kart gören futbolcular oldular. Son olarak iki takım arasındaki rövanş maçı ise 22 Mayıs Cumartesi günü Samsunspor’un sahasında oynanacak.