Samsunspor’da İstifa Gerginliği 3 Maçtır Galibiyet Alamadı

Spor Toto 1. Lig 2022 – 2023 sezonunun 4. hafta mücadeleleri kapsamında Manisa FK ile yeşil sahada karşı karşıya gelen Samsunspor, 1 – 0 mağlubiyet ile haftayı puansız noktaladı. Son 3 hafta boyunca oynadığı maçlarda zafer sevinci yaşayamayan Kırmızı Beyazlı taraftarlar, teknik direktör Bayram Bektaş’a istifa çağrısında bulundu. Bektaş’tan taraftarlara yanıt gecikmedi. İşte Samsunspor’un hareketli gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

TFF 1. Lig kapsamında Samsunspor – Manisa FK karşılaşması 0 – 1 Karadeniz ekibinin mağlubiyeti ile sonuçlandı. Karşılaşmada ağları sarsan isim Manisa FK’dan dakikalar 88’i gösterdiğinde Ayberk Karapo oldu. Kırmızı Beyazlı kulüp, son 3 haftadır galibiyet alamazken gerginlik seviyesi tırmanışa geçti.

‘Tüm Oyuncular Üzgün’

Samsunspor’un teknik direktörü Bayram Bektaş, 3 haftadır galibiyet alamazken taraftarların istifa çağrıları ile karşı karşıya kaldı. Teknik direktör Bektaş yaptığı açıklamalarda takım olarak oynadıkları oyundan memnun olduklarını fakat hedefledikleri skora ulaşamadıklarını ve bu durumun onu da üzdüğünü ifade etti. Aynı zamanda tüm Kırmızı Beyazlı oyuncuların üzgün olduğunu dile getiren teknik adam, 3 hafta boyunca oynadıkları maçlarda her açıdan üstünlüğün kendilerinde olduğunun da altını çizdi.

Sahada iyi bir oyun oynarken bu durumun skora yansımamasının üzücü olduğunu belirten hoca Bektaş, futbolun ne denli acımasız bir spor olduğundan da bahsetti. Manisa FK için şut dahi sayılamayan pozisyonun golü getirdiğini söyleyen Bektaş, üzgün olduklarını ancak buna rağmen zorlamaya devam edeceklerini belirtti.

‘Adam Gibi Geldim, Adam Gibi Giderim’

Samsunspor’un teknik direktörü Bayram Bektaş, yaptığı açıklamalarda mevkiine adam gibi geldiğini ve ancak adam gibi gideceğini ifade etti. Rakip kale önünde çok iyi pozisyonlar yakaladıklarını fakat bir türlü gole ulaşamadıklarını ve gol olmadıktan sonra ne söylese faydasız olduğunu vurgulayan teknik adam, her şekilde yeşil sahada gösterdikleri mücadeleden dolayı öğrencilerini tebrik etti.

Ligin henüz başında olduklarının altını çizen Bektaş, Samsunspor’un kolay ayağa kalkacağını ve istenen seriyi yakalayabileceğini dile getirdi. Taraftarların istifaya çağırabileceğini ancak kendisinin görevinin başında olduğunu yineleyen teknik adam, bu çağrıya karşılık eyvallah dediğini söyledi.