Samsunspor’da Tallo’nun Lisansı Çıktı

Ara transfer döneminin en hareketli takımlarından birisi olan Samsunspor, peş peşe açıklamalarla duyurduğu transferlerle birlikte taraftarını sevindirmişti. Kırmızı Beyazlı ekipte, 2 yabancı ve 2 yerli oyuncunun transferi yapılmış ancak yabancı kontenjanı nedeniyle Junior Tallo’nun lisansı uzun süre çıkartılamamıştı. Takımdan gönderilen bir yabancı oyuncuyla birlikte taraftarlar gelecek haberi beklerken Genel Menajer Cenk İşler, Tallo’nun lisansının çıkartıldığını açıkladı.

Samsunspor’a Müjdeli Haber

Bu sezon Süper Lig’e yükselebilmek adına yola çıkan Samsunspor, bu hedefi doğrultusunda ara transfer döneminde kadrosuna 4 oyuncu katmış, Sheldon Bateau ile başlayan transfer sürecinde Tolcay Ciğerci, Taha Ulvan ve Junior Tallo ile birlikte taraftarlarını heyecanlandırmıştı.

Bateau direkt olarak takıma katkı sağlamaya başlamış, diğer yerli oyuncular ise antrenman eksiği nedeniyle takıma uyum sağlayamamıştı. Bununla birlikte taraftarların tüm merakı Junior Tallo’nun üstündeydi.

Samsunspor’un yabancı kontenjanındaki doluluk nedeniyle bir türlü lisansı çıkartılamayan Tallo’nun durumu yılan hikayesine dönmüş ve taraftarlar iyice endişelenmeye başlamıştı. Takımdaki yabancı oyuncularla görüşen ve onlarla sözleşme fesih görüşmesi yapan Samsunspor yönetimi, uzun bir süre olumlu netice alamamıştı.

En çok dikkat çeken oyuncu ise 1 dakika bile süre alamayan Alen Melunovic olmuştu. Takımdan ayrılmayı kabul etmek konusunda oldukça zorluk çıkartan Melunovic’in ikna edilebilmesiyle birlikte Tallo’nun da lisansının çıkartılmasına dair zemin oluşmuştu.

Melunovic’in sözleşmesiyle alakalı bilgi gelse de Tallo’nun lisansıyla alakalı bilgi gelmemişti ve Ankara Keçiörengücü maçında oyuncunun kadroda olup olamayacağı merak edilmişti.

Samsunspor’un Genel Menajeri Cenk İşler, basına yaptığı açıklamada Tallo ile ilgili gerekli evrakların TFF’ye iletildiğini ve oyuncunun lisansının çıkartıldığını açıkladı. Fildişi Sahilli oyuncu Fuat Çapa tarafından şans verilmesi durumunda Ankara Keçiörengücü maçında forma giyebilecek.

Bateau’nun Performansı

Tallo ile alakalı gelişmeden sonra bir diğer ara dönem transferi olan Bateau da gündeme geldi. Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa’nın üstüne çok fazla titrediği oyunculardan birisi olan Bateau, hemen ilk 11’de formayı almayı başarmıştı.

Antrenmanlarda da çok iyi bir performans sergileyen Bateau’nun bu performansı Samsunspor teknik ekibini ve taraftarlarını memnun ederken, oyuncunun Ankara Keçiörengücü maçında da sahada olması bekleniyor.

Kocaelispor maçında da Balıkesirspor maçında da 90 dakika sahada kalan 30 yaşındaki savunmacı, takıma çok iyi uyum sağladı ve savunmada liderin kendisi olacağını da göstermeyi başardı.

Samsunspor, ara transfer dönemindeki oyuncularından olabildiğince verim alarak sezonun geri kalanında en iyi sonuçları almak ve Süper Lig’e giden yolları başarıyla geçmek istiyor. Kırmızı Beyazlılar geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıkabilmek adına eline geçen fırsatları değerlendirememiş ve ciddi bir yapılanmadan vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Lige geri dönüşte Ankara Keçiörengücü deplasmanında 3 puan arayacak olan Fuat Çapa ve öğrencileri, ligin ikinci yarısında oynadığı 2 maçtan da galibiyetle ayrılmayı başarmıştı.