Samsunspor’da Transferler Katkı Sağlayamıyor

Sezonun ikinci yarısında Play-Off mücadelesine baş koyan Samsunspor’da Bandırmaspor maçından alınan mağlubiyetin yarattığı hayal kırıklığı sürüyor. Kırmızı Beyazlı ekipte tam anlamıyla kırılma maçı olarak görünen maçtan alınan mağlubiyet başta teknik direktör Fuat Çapa olmak üzere takıma dair herkesin sorgulanmasına neden olurken, ara transfer dönemindeki oyuncuların gösterdiği etkisiz performans da taraftarların tepkisini çekiyor.

Elde Kaldı

Sezonun ikinci yarısında TFF 1.Lig’den yükselebilmek adına mücadele eden Samsunspor için ligin en önemli maçlarından biri olan Bandırmaspor maçı beklenenin tam tersi bir şekilde sonuçlanınca isyan bayrakları da çekilmeye başladı.

Karadeniz temsilcisinde umutların bağlandığı 30’uncu hafta müsabakasından alınan 1-0’lık mağlubiyet bu sezon da yükselmenin imkansız hale geldiğine dair bir inancı oluşturmuş durumda. Camia içerisinde bu mağlubiyetin sorumlusunun kim olduğuna dair sorgulamalar iyiden iyiye artarken teknik direktör Fuat Çapa’nın da görevi ciddi bir şekilde sorgulanıyor.

Öte yandan bu sorgulamaların ve eleştirilerin odağındaki tek isim Çapa da değil. Ara transfer dönemini en hareketli geçiren takımlardan biri olan Samsunspor, hücum hattını kuvvetlendirmek adına pek çok transfer yaptı ve takım bu transferlerden neredeyse hiç verim alamadı.

Sezon genelinde kadrosuna en çok ekleme yapan takım olan Atatürklü Arma, ara transfer döneminde de kadrosuna 6 yeni oyuncu eklemişti. Bu oyunculardan savunmacı Sheldon Bateau’nun performansı konusunda herhangi bir problemden bahsedilmiyor ancak geriye kalan 5 oyuncunun hiçbiri taraftarı tatmin edebilecek performanslar sergileyemedi.

Ara transfer döneminden sonra oynanan 10 maçta atılan 19 golün tamamı eski oyunculardan geldi. Ara transfer döneminde bu kadar ekleme yapıp da bu eklemelerden verim alamayan Karadeniz temsilcisinde tüm bu nedenlerden kaynaklı olarak yöneticiler de ciddi şekilde eleştiriliyorlar.

Kazan Kaynıyor

Üstelik Samsunspor bu sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan takımlardan birisiydi ve sezon içerisinde alınan başarısız sonuçlar nedeniyle hedef küçültmeye gitmişti. Bu durumu da kabullenen taraftarın Play-Off aşamasına gitmek adına çok önemsediği Bandırmaspor maçından çıkan mağlubiyet nedeniyle amiyane tabirle kazan kaynatmaya başladığını dile getirmek gerekiyor.

Takım Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısında aldığı galibiyet sayesinde ilk 6’ya dair çok ciddi bir şans elde ettikten sonra Bandırmaspor karşısında çakıldı. 10 seneden bu yana Süper Lig hasreti çeken Kırmızı Beyazlı takım adına Balıkesir temsilcisi karşısında oynanan maç gibi pek çok kötü hatıranın var olması baskının çok daha artmasına neden oluyor.

Teknik Direktör Fuat Çapa ve öğrencileri adına işler artık olması gerekenden çok daha zor bir hâle gelmiş durumda. Bu bağlamda takımın işi çok zor ve Samsunspor’un bir kez daha Süper Lig’e yükselememesi takımla taraftar arasındaki bağların çok ciddi bir şekilde kopması anlamına gelebilir.

Kırmızı Beyazlı ekip ligin 31’inci haftasında Manisa FK karşısında oynayacağı maçtan mutlaka galibiyetle ayrılmak zorunda. BB Erzurumspor bu haftayı bay geçeceği için Manisa FK köprüden önce son çıkış olarak görülüyor.