Samsunspor’un Büyük Acısının 32. Yılı

Samsunspor Futbol Takımı’nın 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının üzerinden tam 32 yıl geçti. Türk futbolunda dinmeyen bir acı olarak adlandırılan Samsunspor Futbol Takımı’nın trafik kazasının bu yıl 32. Yılı. 32 yıl önce 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı maç için Malatya şehrine giden Samsunspor takımının otobüsü sabah saat 09.30 sularında Amasya’nın Havza ilçesinde bir kamyon ile çarpıştı. Bu kaza sonrasında takım otobüsü uçurumdan yuvarlandı. Kazada Samsunspor’un üç oyuncusu, teknik direktörü ve otobüs şoförü hayatını kaybetti.

20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor Futbol Kulübü’nün geçirdiği trafik kazası Türk Futbol tarihinin kara sayfalarında yer alıyor. 1989 yılında sezonun ikinci devresinde oynayacağı Malatyaspor deplasmanı için Malatya’ya giden Samsunspor futbol takımının bulunduğu otobüs, Havza ilçesinde kamyon ile çarpışmıştı.

Gerçekleşen kazada Samsunspor futbol kulübünün teknik direktörü Nuri Asan ile futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan yaşamını yitirmişti.

Karadeniz ekibi bu kaza sonrasında 1989 yılından itibaren kırmızı beyazlı renklerine birde “siyah”ı ekledi.

Malaytaspor Bu Acı Günü Unutmadı

Yeni Malatyaspor deplasmanına giderken gerçekleşen kazayı ve Samsunspor’un acı günün Yeni Malatyaspor unutmadı. Kazanın 32. Yıl dönümünde Süper Lig takımlarından biri olan Yeni Malaytaspor kulübü, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde Malatya deplasmanına giderken yaşadığı trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden teknik direktörü Nuri Asan ile futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan’ı andı.

Sarı-siyahlı kulüp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Malatya deplasmanına gelirken geçirdiği kazada hayatını kaybeden futbolcuları ve teknik heyeti rahmetle andıklarını iletti.

32 Yıl Önce Ne Oldu?

32 yıl önce 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı maç için Malatya şehrine giden Samsunspor takımının otobüsü sabah saat 09.30 sularında Amasya’nın Havza ilçesinde bir kamyon ile çarpıştı. Bu kaza sonrasında takım otobüsü uçurumdan yuvarlandı. Kazada Samsunspor’un üç oyuncusu, teknik direktörü ve otobüs şoförü hayatını kaybetti.

Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomić ise Yugoslavya’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etti. Kazadan sağ kurtulan birçok oyuncu ve kafile üyesi ise ciddi bir şekilde yaralandı ya da sakat kaldı.