Samsunspor’ün Kahrı Sürüyor

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselebilmek adına çıktığı yolda oynadığı son maçlardan aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle büyük hayal kırıklığına uğrayan Samsunspor’da teknik direktör Fuat Çapa’nın gönderilmesi de işe yaramadı. Kırmızı Beyazlı ekip geçici teknik direktörüyle sahaya çıktığı ilk müsabakada Adanaspor’un konuğu oldu ve maçtan 1-0 mağlup ayrılarak galibiyet hasretinin 4 maça çıkmasına engel olamadı.

Puan Hasreti

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselebilmek adına verdiği mücadelede çok ciddi bir kan kaybı yaşayan Samsunspor’da alınan önlemler de kaybı durduramayacak gibi görünüyor.

Kırmızı Beyazlı ekip sezonun büyük kısmında çalıştığı tecrübeli teknik direktör Fuat Çapa ile yollarını ayırdıktan sonra geçici teknik direktörüyle sahaya çıktığı ilk maçta Adanaspor ile karşılaştı. Adana temsilcisinin sahasında oynanan müsabakada yaşananlardan kaynaklı olarak çok ciddi bir moral bozukluğu yaşadığı her anından anlaşılan Karadeniz temsilcisi adına son zamanlardaki hüsran yine değişmedi.

Turuncu Beyazlı ekip karşısında hiç etkili bir performans ortaya koyamayan Samsunspor, sahadan 1-0 mağlup ayrılırken bu mağlubiyet ilk 6 şansına artık iyiden iyiye havlu atmak anlamına geliyor. 10 sezondur süren hasret bir sezon daha sürecek ve bu durumdan kaynaklı olarak Kırmızı Beyazlı taraftarlar ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyor.

Öte yandan takımdaki pek çok ismin kadro içerisindeki dengesinin değişeceği ve bu isimler arasında takımın en golcü ismi olan Yasin Öztekin’in de olacağı iddia ediliyor. Son 4 maçının hiçbirisinde galip gelmeyi başaramayan ve bu maçlardan sadece birisinde o da geçen hafta Eyüpspor ile kendi sahasında berabere kalan Samsunspor adına hüsran tam gaz devam ediyor.

Kırılgan Camia

Uzun bir süredir Süper Lig’de oynayamamanın baskısı nedeniyle daha da kırılgan bir camia haline gelen Samsunspor’da geride kalan 30 haftada ne yapıldıysa oynanan son 4 maçta hepsi yıkıldı ve viran oldu.

Kırmızı Beyazlı ekip özellikle Bandırmaspor maçında mağlup olmanın üzüntüsünü bir türlü atlatamadı ve bu durum önce Manisa FK ile oynanan müsabakada sonrasında da Eyüpspor ile oynanan müsabakada kendisini net bir şekilde belli etti.

Bu maçlarda puan kaybı yaşamış olmanın verdiği hayal kırıklığı camia ile oyuncular arasındaki zayıf bağların da tamamen kopmasına neden olurken artık Samsun temsilcisi adına bu sezona dair de herhangi bir umut kalmadı.

Gelecek sezona tekrardan yapılanarak girecek olan Kırmızı Beyazlı takımla alakalı olarak eski teknik direktör Fuat Çapa’nın söyledikleri oldukça manidardı. Tecrübeli teknik adam takımın her sene bir başka kadroyla aynı heyecanı kovaladığını ve bu durumun camianın sabırsızlığından kaynaklı yapılan  hatalar olduğunu ifade etmişti.

Uzun bir süreden bu yana devam eden başarısızlıklara bakıldığı zaman her ne kadar etkisi olsa da Fuat Çapa’nın kullandığı ifadelerde çok da haksız sayılamayacağı kesin.