Samsunspor’un Teknik Direktör Arayış Serüveni

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmek adına verdiği mücadelede ciddi bir başarısızlık yaşayan Samsunspor’da teknik direktör Fuat Çapa ile yollar ayrıldıktan sonra akademinin başında bulunan Yücel Uyar göreve getirilmişti. Geçici olarak Uyar’a teslim edilen takımın gelecek sezon Süper Lig’e yükselebilmesini sağlayacak teknik adamı arayışa giren Kırmızı Beyazlı takımın yönetimi birçok teknik adamla görüşmelerini sürdürüyor.

Ha Oldu Ha Olacak Derken

Bu sezon TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen Samsunspor, bu bağlamda ciddi fırsatlar da elde etmiş ancak bu fırsatları değerlendirmek konusunda eksik kalmıştı. Son haftalarda üst üste gelen kötü sonuçlarla birlikte takım iyiden iyiye çöküş yaşarken bu durum ilk olarak teknik direktör Fuat Çapa’nın gönderilmesine neden olmuştu.

Bununla birlikte Çapa’nın yerine akademinin başında yer alan Yücel Uyar’ı geçici olarak göreve getiren Samsunspor yöneticileri, gelecek sezonda takımı kimin çalıştıracağını belirlemek maksadıyla kolları sıvadı.

Takımı ligde iddialı hale getirebilecek ve artık kesin olarak gelecek sezon bu hasrete son verecek ismi arayan Samsunspor ilk olarak Alanyaspor’un başında gösterdiği performansla dikkat çeken Çağdaş Atan ile bir görüşme yaptılar.

Atan ile yapılan görüşmelerde birçok konuyla alakalı olarak fikir birliğine varılsa da maddi konularda aynı anlaşma sağlanamadı ve bu ihtimal rafa kalktı. Bununla birlikte Çağdaş Atan’ın sezonun ikinci yarısında Altay ile de görüştüğünü ancak İzmir temsilcisinin transfer yasağı nedeniyle görevi kabul etmediğini hatırlatmakta fayda var.

Öte yandan Samsun’un yerel spor gazetelerine bakıldığı zaman listenin ikinci sırasında yer alan ismin Beşiktaş’ın Şifo lakaplı efsanesi Mehmet Özdilek olduğu görülüyor.

Aynı zamanda Samsun’da doğan büyüyen ve bu bağlamda şehrin dinamiklerini de bilen bir teknik adam olan Mehmet Özdilek’in Samsunspor’un gönlünde yatan asıl isim olduğuna dair dedikodular da mevcut.

Futbolculuk kariyerine de Karadeniz temsilcisinde başlayan 56 yaşındaki teknik adam Ladikspor takımından Kahramanmaraşspor’a transfer olmuş, burada 4 sezon forma giydikten sonra 1988/1989 sezonundan başlayan bir serüvene atılarak Beşiktaş’ın efsanesi haline gelmişti.

Kurtarıcı Bayram Bektaş Oldu

Ersan Parlatan ile 1 Haziran’da prensipte yapılan anlaşma sonucunda teknik adam arayışı en nihayetinde sonuca ulaşmıştı diyecekken son anda TSV Steinbach tarafından azat edilmeyen teknik adam Samsunspor’u bir nevi yarı yolda bırakmış oldu.

Haftalardır süren teknik adam arayışı bir türlü bitmeyen Samsunspor gelecek sezon çalışmalarında geri kalıyordu ki kırmızı beyazlıları, teknik adam Bayram Bektaş kurtardı.

Teknik direktörlük konusunda Bayram Bektaş ile yaptığı görüşmeler sonucu 1+1 yıllık anlaşma sağlamıştı. Ardından Samsunspor ile teknik direktör Bayram Bektaş’ın imza töreni, 8 Haziran Çarşamba saat 14.00’de Nuri Asan Tesislerinde gerçekleşti.

Ardından hemen çalışmalara başlayan teknik adam Samsunspor’u hasret kalınan Süper Lig’e çıkartmak için iddialı faaliyetlerde bulunuyor.