Samsunspor’un Transferleri ve Hazırlık Maçları

2020/2021 sezonunda parmaklarının arasından kaçırdığı şampiyonluğu 2021/2022 sezonunda direkt geri kazanmak isteyen Samsunspor, Süper Lig parolasıyla sezona başlamıştı. Ancak sezon boyunda toplamda 51 puan elde edip sezonu 7’nci olarak bitirmişti. Bu şekilde de kırmızı beyazlılar, Play-Off’lara bile kalmayı başaramamıştı. Sezonun bu şekilde bitmesinin ardından da teknik direktör koltuğundaki Fuat Çapa görevinden alınarak koltuk boşa çıkartılmıştı. Boşluğu doldurmak üzere de Karadeniz temsilcisi, teknik direktör Bayram Bektaş ile anlaşmıştı. Teknik adam Bektaş, “Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Şampiyonluk En Çok Samsun’a Yakışacak” parolası ile çalışmalara başlamıştı.

Deneyimli teknik adam Bayram Bektaş, gelecek sezon hazırlıklarına çok iddialı başladı. Transfer haberleriyle adeta gündemden düşmeyen kırmızı beyazlılar, kamp programının da büyük bölümünü geride bırakmışken hazırlık maçları için belirlediği programı da ilan etti. Kırmızı beyazlılar, yine Karadeniz ekiplerinden Sakaryaspor ve Azerbaycan 1’inci Lig temsilcisi Sumqayıt PFK ile hazırlık maçı yapacak.

Öte yandan transfer açısından 4 yıldır hiç geri durmayan Samsunspor, toplamda 80 adet transfere imza atmış. 2022/2023 sezonunda ise şimdiye kadar 13 adet transfere imza atmıştır. Ayrıca takımdan 9 adet futbolcu ayrıldı ve 11 futbolcu da yeni takım arayışı içerisinde bulunuyor. Kendisine yeni takım arayan bu futbolcuların bazıları kendi gitmek istedi bazıları da Samsunspor tarafından gönderilmek istendi.

Samsunspor’dan Transfer Haberleri

Takıma alınan futbolcular açısından 4 yıldır çok sıkı çalışan Samsunspor, toplamda 80 transfere imza atarak PTT 1’inci Lig takımları açısından iyi bir konumda duruyor. 2022/2023 sezonunda ise şimdiye kadar 13 adet transfere imza atmıştır. Ayrıca takımdan 9 adet futbolcu ayrıldı ve 11 futbolcu da yeni takım arayışı içerisinde bulunuyor. Kendisine yeni takım arayan bu futbolcuların bazıları kendi gitmek istedi bazıları da Samsunspor tarafından gönderilmek istendi.

Kırmızı beyazlıların 2021/2022 sezonu sonunda sözleşmeleri sona eren Alaaddin Okumuş, Joel Kayamba, Junior Tallo, Recep Burak Yılmaz ve Yasin Öztekin ile yeni sözleşmeye imza atmama kararı alındığı biliniyor. Bu futbolcular kendilerine yeni takım arayışı içerisine girenler arasında. Buna ek olarak Samsunspor, Kevin Boli, Hüseyin Öztürk, Nurullah Aslan ve son olarak Tolcay Ciğerci ile de yollarını ayırma kararı aldı. Ayrıca teknik direktör Bayram Bektaş’ın gelecek sezonki kadrosunda düşünmediği Amir Emin Arlı, Eraldo Çinari, Furkan Fehmi Güneş, Ensar Arslan, Sheldon Bateau, Guy Yameogo, Melih Altıkulaç, Semih Altıkulaç, Vukan Savicevic, Talha Ulvan, Alhadj Bah ve Melih Okutan’dan da yeni bir takım arayışı içerisine girmeleri istendi.

Geçen sezondan kalan 14 farklı futbolcu ise gelecek sezon yine kırmızı beyazlıların kadrosunda bulunacak. Teknik adam Bayram Bektaş’ın, Bolu kampının akabinde kadroyu tam olarak şekillendirmesi, taktiğini oluşturması ve ilk 11’i oluşturması bekleniyor.

Hazırlık Maçlarının Programı Belirlendi

PTT 1’inci Lig takımı Samsunspor, Bolu kampının son günleri yaklaşırken hazırlık maçlarının tarihlerini de belirledi. Kırmızı beyazlılar, yine Karadeniz ekiplerinden Sakaryaspor ve Azerbaycan 1’inci Lig temsilcisi Sumqayıt PFK ile hazırlık maçı yapacak.

Kırmızı beyazlıların yönetim kurulundan yapılan açıklamada, gelecek sezonun kamp programının 2’nci etabı Bolu’nun Gerede ilçesinde sürdüren Samsunspor’un, 21 Temmuz PTT 1’inci Lig’in yeni ekiplerinden Sakaryaspor ile ilk hazırlık maçını yapacağı ilan edildi. Buna ek olarak takım 25 Temmuz’da yine Gerede’de kamp yaptığı otelin sahasında Azerbaycan temsilcisi Sumqayıt PFK ile karşı karşıya gelecek.