Sergen Yalçın Milli Takımın Başına Getirilmemesinden Dolayı Üzgün Olduğunu Açıkladı

Türk futbolunun 90’lı ve 2000’li yıllarına damga vuran isimlerden birisi de Sergen Yalçın! 2008 yılında futbolu bırakan Yalçın, kısa bir süre yorumculuk yaptıktan sonra takım çalıştırmaya başladı. Anadolu kulüplerinde görev aldı. Son durağı Beşiktaş oldu.

Siyah beyazlı takım, 2019 – 2020 sezonuna Abdullah Avcı ile başladı. Alınan kötü sonuçların ardından deneyimli teknik adam ile yollar ayrıldı. Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Sergen Yalçın oldu. 2020 yılının Ocak ayında Beşiktaş’ın başına geçen Yalçın, takımına 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig şampiyonluğu yaşattı. Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi, şampiyonluk ile noktalanan sezonun ardından Sergen Yalçın ile sözleşme yenilemek adına çok düşündü. O dönem, ikilinin arasının iyi olmadığına ve Yalçın’ın Fenerbahçe’ye gidebileceğine dair iddialar da vardı. Ancak, Sergen Yalçın, Beşiktaş ile yeni sözleşme imzaladı.

Deneyimli Teknik Adam Neredeyse İki Yıldan Bu Yana Takım Çalıştırmıyor

Beşiktaş, 2021 – 2022 sezonuna çok sayıda transfer yaparak başladı. Transfer edilen isimlerin bilhassa UEFA Şampiyonlar Ligi’nde iş yapmaları bekleniyordu. Sergen Yalçın da kariyerinde teknik direktör olarak ilk defa Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceği için heyecanlıydı. Borussia Dortmund, Sporting Lizbon ve Ajax ile aynı grupta yer alan siyah beyazlı takım, bu platformda son derece kötü bir performans ortaya koydu. Gruptaki altı maçını da kaybetti. Atmış olduğu üç gole karşılık olarak kalesinde 19 gol gördü. Fenerbahçe’nin ardından UEFA Şampiyonlar Ligi’ni puansız olarak tamamlayan ikinci Türk takımı oldu.

Beşiktaş, 2021 – 2022 sezonunda ligde de iyi gitmiyordu. Alınan farklı yenilgiler ve lider Trabzonspor’un puan olarak gerisinde kalınması, bir şeylerin değişeceğinin göstergesi idi. Başkan Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın ile görüşerek yolları ayırma kararı aldı. 2021 yılının Aralık ayında Beşiktaş’a veda eden Yalçın, her şeye rağmen arkasında güzel bir Beşiktaş deneyimi bıraktı.

51 Yaşındaki Teknik Adam Vermiş Olduğu Röportajda Birçok Noktaya Değindi

Yaklaşık iki yıldan bu yana herhangi bir takımda görev almayan Sergen Yalçın, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Her şeyden önce, kendi durumundan bahsetti. Bir süredir tatilde olduğunu ancak kendisine bağlı olan ekibinin çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi. Röportaj sırasında Beşiktaş günlerinden de bahsetti. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin kendisinin arkasında durmadığını söyledi.

Sergen Yalçın, kulüp takımından ziyade milli takımda görev almayı istediğini belirtti. Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu, kısa süre önce milli takımın başına Vincenzo Montella’yı getirdi. İtalyan teknik adamın kendisinden daha iyi olmadığını dile getiren Yalçın, bu görevi hak ettiğini söyledi. Bunun yanı sıra, milli takımın önceki teknik direktörü Stefan Kuntz’un da bu seviyelerde olmadığından bahsetti. Milli takım hayali suya düşen Sergen Yalçın, Süper Lig ekiplerinden gelen tekliflerin birisini kabul edebilir.