Trabzonspor’da Vitor Hugo Takımdan Ayrıldı

Bordo mavili ekip Trabzonspor bu sezon istediği gibi götüremediği süper lig’ de geride kalarak şampiyonluktan erken koptular.

Karadeniz ekibi süper lig de geride kalan 26 karşılaşma sonun da 44 puan ile 5. Sırada yer aldılar.

Bu sezon büyük umutlarla başladıkları yeni sezonda kadrosunu güçlendirerek giren bordo mavili takım Trabzonspor da gelecek sezon kadro planlaması da yeni yönetim ile yapılmaya başlandı.

Karadeniz ekibinde başkanlıktan istifa eden Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi sonrasında yapılan genel kurulda bordo mavili takım Trabzonspor ‘un yeni başkanı Ertuğrul Doğan seçilmiş ve hemen kolları sıvayarak gelecek sezon kadro planlamasına da başlanmıştı.

Yeni sezon için yapılanmaya başlayan bordo mavililerde ayrılacak olan isimler de yavaş yavaş belli olmaya başlarken, sezon tamamlanmadan ilk ayrılık geldi.

31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo’ nun takımdan ayrılmasına izin veren bordo mavili yönetim Brezilya ekibi Bahia ile anlaşmaya vardı.

Bordo mavili takım Trabzonspor 31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo’ nun transferinden 1,8 Milyon Euro bonservis bedeli kazanarak tecrübeli oyuncusu ile yollarını ayırdılar.

Bu sezon Trabzonspor forması ile Türkiye Kupası ve bir Süper Lig şampiyonluğu yaşayan ve 31 maça çıkan Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo 3 gol kaydetmişti.

Vitor Hugo’nun İstediği Oldu Ülkesi Brezilya’ya Döndü

Sezon sonunda kadrosunda ki birçok oyuncu ile yollarını ayrıma planları içinde olan Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da ayrılan ilk isim 31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo oldu.

Bordo mavili takımın ayrılmaya sıcak bakmadığı 31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo’ nun annesinin sağlık sorunları nedeni ile ülkesine Brezilya’ ya dönem istemesinden dolayı da Karadeniz ekibi oyuncusuna kolaylık sağlayarak ülkesine gönderdiler.

Bordo mavili takım Trabzonspor 31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo’ nun transferinden 1,8 Milyon Euro bonservis bedeli kazanarak Brezilya ekibi Bahia ile anlaşmaya vardı.

Bu sezon bordo mavili takım Trabzonspor ile 20 karşılaşmada süre alan tecrübeli stoper Vitor Hugo savunmada önemli bir isim olduğunu süper ligdeki son Kayserispor maçında gösterdi bunu.

Kayserispor karşısında oldukça dağınık bir görüntü çizen bordo mavili takımın savunmasında kilit rolde bir isim olduğunu karşılaşmada sarı kırmızılı takımın girdikleri pozisyonlar da çok net gördük.

Bordo Mavili Forma İle 100. Maçına Çıkamadı

31 yaşındaki Brezilya’ lı stoper Vitor Hugo süper lig de Kayserispor maçında sahada olsa idi bordo mavili forma ile 100 karşılaşmasına çıkacaktı ki transferi gerçekleştikten sonra ülkesi Brezilya’ ya dönmüştü.

Bordo mavili takım Trabzonspor ile 3. Sezonu sonunda 99 karşılaşmada süre alan Vitor Hugo dalya diyeceği karşılaşmada transferi gerçekleştiği için süre almayarak kulübü ile yollarını ayırmıştı.