Trabzonspor’un Antrenmanlara Katılmayan Oyucusuna Teklif Var

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da bu sezon ki kötü geçen performansları sonrasında gelecek sezon için transfer çalışmalarına hızlı başlayan ekiplerden birisi oldular.

Karadeniz ekibinde gelecek sezon transfer çalışmaları için takımın tecrübeli teknik patronu olan Hırvat Nenad Bjelica’ nın raporları doğrultusunda girişimlerine başladılar.

Transfer çalışmalarında önceliği takımın Hırvat teknik adamının hazırladığı liste doğrultusunda çalışmalarını sürdüren bordo mavili takım kadroda düşünülmeyen isimler ile de yollarını ayırmaya devam edecek olan Karadeniz ekibi kadrosunu önemli biri isim ile güçlendirdiler.

Gelecek sezon Hırvat teknik adamın daha güçlü fizik gücü sağlam bir takım kurmak istemesi nedeni ile kollarını sıvayan bordo mavili takım yeni sezon için top başı yaptılar.

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan bordo mavili takım da bir isim dışında takım tam kadro olarak sahada yer alırken takımın ilk antrenmanını da kaçıran bir isim vardı.

Sezonun ilk antrenmanında izni bitmesine rağmen yeni sezon hazırlıklarına katılmayan 22 yasındaki genç Faslı sağ kanat oyuncusu olan Montasser Lahtimi için bordo mavili takım noter tespiti yaptırmıştı.

Trabzonspor’da takımdan ayrılması beklenen Lahtimi’ye talip var. İzinsiz olarak takıma katılmayan ve hakkında cezai işlem başlatılan Faslı oyuncu için ülkesinin ekiplerinden Wydad Kazablanka teklif yaptı.

TRABZONSPOR LAHTİMİ İLE YOL AYRIMINDA

22 yasındaki genç Faslı sağ kanat oyuncusu olan Montasser Lahtimi izinsiz olarak bordo mavililerin 30 Haziran’da başlayan ilk etap çalışmalarına katılmamıştı.Hakkında noter tespiti yapılarak hukuki süreç başlatılan ve Slovenya kamp kadrosuna dahil edilmeyen Lahtimi’ye ülkesinden talip çıktı.

Wydad Kazablanka, 22 yaşındaki oyuncuyu satın alma opisyonuyla kiralamak için bordo mavili takım Trabzonspor‘un kapısını çaldı.

Zaten elinden çıkarmak istediği 22 yasındaki genç Faslı oyuncusu için Karadeniz ekibinin şartlarda anlaşılması durumunda bu transfere izin vereceği öğrenildi.

Geçen sezon başı büyük umutlarla transfer edilen 22 yasındaki genç Faslı sağ kanat oyuncusu olan Montasser Lahtimi bir türlü bekleneni verememiş ve çıktığı 10 maçta skor üretemeyerek sezonun ilk antrenmanına da katılamayarak hayal kırıklıklarını arttırmıştı.

SOL BEK EREN ELMALI’ YA DA TEKLİFLER GELMEYE DEVAM EDİYOR

Karadeniz ekibi bordo mavili takımın 23 yasındaki sol bek oyuncusu olan Eren Elmalı İtalyan ekiplerin radarına girmiş durumda.

Bordo mavili takımın Hırvat teknik adamının gelecek sezon ki kadro planlamasında yer vereceği isimlerden birisi olan genç sol bek için Trabzonspor yönetiminin de Eren’i takımda tutmak istediği öğrenildi.

23 yasındaki sol bek oyuncusu olan Eren Elmalı geçen sezon bordo mavili forma ile toplamda 51 karşılaşmaya çıkarak takımın en çok forma giyen isimlerinden birisi oldu.

51 karşılaşmada milli takımda da forma giyen sol bek 3 asist ile geçtiğimiz sezonu tamamlarken güncel piyasa değeri ise 4 Milyon Euro civarında.