Yeni Malatyaspor Lig’den Çekilme Kararı Aldı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ( TFF ), TFF 1. Lig’den çekilmek için başvuran Yeni Malatyaspor hakkındaki kararı belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ( TFF ) 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaşanan olumsuzluklar nedeniyle yeni sezon için ligden çekilme taleplerinin Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) tarafından kabul edildiğini açıklayarak süreci kabul ettiler.

Yeni Malatyaspor Kulübünden yapılan açıklamada, 6 Şubat’taki depremlerde Malatya’nın da arasında bulunduğu 11 şehrin büyük yaralar aldığı belirtilirken. Geçen 2022 / 2023 sezonunun ikinci yarısında TFF’ ye yapılan başvurunun hızlı bir şekilde değerlendirildiği ve geçen sezon ligden hakları saklı kalacak şekilde çekildikleri ifade edilen açıklamada, bazı futbolcuların farklı kulüplere kiralık olarak göndermek zorunda kalındığı belirtildi.

Gelecek sezon için 1. Lig de mücadele edemeyecek durumda olan Yeni Malatyaspor ‘un aldıkları bu kadar TFF Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edildi. Yeni sezon da yer alamayacak olan Malatya ekibini bundan sonra zor bir süreç bekliyor olacak ki şehrin takımı büyük olasılık ile bir daha yeşil sahalara dönmesi zor olacak.

MALATYA’DA TESİSLER KULLANILAMAZ HALDE DURUYOR

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaşanan olumsuzluklar nedeniyle yeni sezon için hazırlıklarına devam ede bilecekleri tesisleri de olmayan Yeni Malatyaspor ‘ da yönetim lig den çekilme kararı almak zorunda oldular.

Yaşanan depremde ağır hasar alan Malatya’ da kulüp tesisleri de sonrasında kullanılamaz hale gelmişti. Geçen süre sonun da herhangi bir ilerlemenin olmadığı Malatya’ da futbolcuları da kalmak bir hayli zor olduğundan kulüp kapanmanın esiğinde diye biliriz.

Kadrosunda yer alan oyuncularında şehirle alakalı kaygılarından dolayı da oyuncularını geri çağırsalar da gelmekten çekinene futbolcular sonrasında Malatayspor gelecek sezon da yeşil sahalarda olamayacaklar.

YENİ MALATYASPOR ‘UN HAKLARI 1 YIL DAHA SAKLI OLACAK

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yaşanan olumsuzluklar nedeniyle yeni sezon hazırlıklarına devam edemeyen Malatyaspor gelecek sezon da Türkiye Futbol Federasyonu’nun ( TFF ) başvuru yaparak haklarının saklı kalması ile gelecek sezon da 1. Lig de mücadele edemeyeceklerinin altını çizerek başvuru yaparken kabul edildi.

Transfer tahtamızın kapalı olması ve mevcut futbolcularımızın şehirle alakalı kaygılarından dolayı, haklarımız saklı kalacak şekilde ligden çekilme talebimiz TFF tarafından kabul edilen Yeni Malatyaspor gelecek sezon da maalesef ki yeşil sahalarda olamayacaklar.

Gelecek sezonu da boş geçecek olan Yeni Malatyaspor 2024 / 2025 sezonunda mücadele etmek için hazırlanacaktır. Bu zaman zarfında hem mali olarak hem de kadro olarak güçlenmek isteyene takım için en önemlisi de transfer tahtasının açılması olacak.

Yeni sezon öncesinde önlerinde uzun bir süre olan Yeni Malatyaspor hem tesislerini hem de transfer tahtasını açarak 1. Lig de yeniden kaldıkları yerden mücadele ederek takımlarını süper lige çıkarmak istiyorlar.