Samsunspor

Yılport Samsunspor Ekibi Koronavirüs İçin Gereken Tüm Önlemlerini Aldı

TFF 2’inci Lig Beyaz Grup ekiplerinde büyük bir iddiaya sahip olan ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Samsun ekibi sahasını temizledi. Dünya genelinde salgın hastalık olarak ilan edilen koronavirüs için maç öncesi önlem alan Yılport Samsunspor ekibi, sahasını virüse yönelik tedbir amaçlı dezenfekte etti.

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle beliren yeni tip koronavirüs (Kovid-19), tüm dünyada ciddi bir sıkıntıya yol açtı. Hem ekonomiye, hem sağlık sorunlarına hem de spor organizasyonlarına olumsuz anlamda etki eden hastalık, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da küresel salgın olarak ilan edildi.

Türkiye’de görülen ilk vakanın ardından ise ülkedeki tüm spor organizasyonlarının seyircisiz oynanmasına karar verildi. Bu kararın ardından ve ülkede virüsün görülmesinin sonrasında ise Yılport Samsunspor yönetimi, müsabaka öncesi salgına önlem almak amaçlı tesislerde dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgilendirme Yapıldı

Gerçekleştirilen dezenfekte çalışmaları, Nuri Asan Tesisleri’nde, 19 Mayıs Stadyumu’nda ve takım otobüslerinde gerçekleşti. Tesis ve yemekhane girişlerine de konulan dezenfektanlar da bu anlamda alınan önlemler arasındaki yerini aldı. Konuya ilişkin ise hem personel hem de futbolcular için detaylı bir şekilde bilgilendirme yapıldı.