Yılport Samsunspor’un Tek Golü Galibiyeti Getiremedi; 4-1


TFF 1. Lig’in mücadeleleri devam ederken nefes kesen bir karşılaşma yaşandı. Yılport Samsunspor ile Bursaspor aynı sahada buluştu. Ligin iddialı ekiplerinden Yılport Samsunspor’un Bursaspor’un evine konuk olduğu skorer karşılaşmada toplamda 5 gol sesi duyuldu.


Mücadele, ev sahibi ekibin 4-1 skor üstünlüğü ile son bulurken Bursa ekibi ilk galibiyetini de almış oldu. Samsun ekibi ise geçtiğimiz haftanın galibiyetini devam ettiremedi.


Karşılaşmada Samsun ekibi saha hakimiyetini korumakta zorlandı ve atakları gol sesi çıkarmaya yetmedi. Aldığı mağlubiyet sezon içindeki ikinci mağlubiyeti olurken sıralamada 6 puanıyla 9. Sırada kendisine yer buldu.


Diğer taraftan maçın galibi Bursaspor ise üst üste aldığı 3 mağlubiyet sonrası ilk galibiyetine kavuştu. Fatih Tekke yönetimindeki Bursa ekibi toplamda 4 puanı ile sıralamada 14. Sıraya yerleşti.


Samsun ekibinin galibiyet serisini ilerleyen maçlara bıraktığı mücadele, Timsah Arena’da yaşandı. Karşılaşmanın hakemliklerini Mustafa Kürşad Filiz, Mehmet Kapluhan ve Oğuz Kağan Çalışır üstlendi.

Yılport Samsunspor’un Tek Golü Galibiyeti Getiremedi; 4-1


Samsunspor Ekibinin Tek Golü Bursaspor Ekibinin Kendi Kalesinden Geldi


Skorer mücadelede Samsunspor ekibi sezonun iddialı ekiplerinden biri olarak çetin bir mücadele ortaya koysa da galibiyeti eline alamadı. 14. Dakikada Luka Cappan’ın kendi kalesine gol gönderişi ile gelen 1-0 skoru, Samsun ekibini öne çıkardı.


Bursa ekibinin 1’i penaltı olmak 4 golü skor tablosuna son şeklini verdi. Bursa ekibi mücadelesi 10 kişi olarak tamamladı.

Yılport Samsunspor’un Tek Golü Galibiyeti Getiremedi; 4-1


Yılport Samsunspor İle Bursaspor’un Formasını Terleten İsimleri


Sezonun iddialı ekiplerinden Samsunspor’un tek gol sesi ile sonlandırdığı mücadelede formasını terleten isimler şu şekildeydi;


Yılport Samsunspor: Aykut Özer – Ali Ülgen, Soner Gönül, Osman Çelik (Dk. 76 Erald Çinari), Yasin Öztekin, Mehmet Akyüz, Recep Burak Yılmaz, Hasan Kılıç, Melih Okutan (Dk. 53 Moryke Fofana), Tomane, Kevin Gnonher Boli


Bursaspor: Erhan Erentürk – Burak Altıparmak, Onur Atasayar, Emirhan Aydoğan, Massimo Bruno (Dk. 77 Kerem Şen), Reagy Baah Ofosu (Dk. 61 Namık Alaskarov), Kubilay Sönmez (Dk. 77 Taha Altıkardeş), Elton – Ofoi Acolatse (Dk. 90+4 Cüneyt Köz), İsmail Yüksek), Tim Matavz (Dk. 76 Batuhan Kör), Luka CapanYılport Samsunspor’un Tek Golü Galibiyeti Getiremedi; 4-1