Atabey Çiçek Samsunspor’a Yakın

TFF 1.Lig’in ara transfer dönemindeki en hızlı takımlarından birisi olan ve birçok oyuncuyla kadrosunu güçlendiren Samsunspor, transfer çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Ara transfer döneminde kadrosuna Talha Ulvan, Tolcay Ciğerci, Junior Tallo ve Sheldon Bateau gibi isimleri katan Karadeniz temsilcisi, uzun bir süreden beri kadrosuna katmak istediği Atabey Çiçek’e de kavuşmak üzere.

Artan Transfer İhtimali

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıkma fırsatını kaçıran ve bu sezon aynı hatayı tekrarlamak istemeyen Samsunspor, işini sağlama almak istiyor ve bu doğrultuda kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

TFF 1.Lig’deki birçok takımın transfer yasağının bulunmasına rağmen kendisinde herhangi bir problem olmayan Samsunspor, bu sayede ara transfer döneminde peş peşe açıkladığı 4 transfer yapmış ve transferlerden forma giyenler taraftarlardan ve camiadan tam not almıştı.

Kadrosuna kattığı isimlerden birisi olan Junior Tallo’nun yabancı kontenjanındaki doluluk nedeniyle lisansının çıkartılamamasından kaynaklı sıkıntı yaşayan Samsunspor, sezon başında takıma transfer ettiği ancak tek bir dakika bile forma giymeyen Alen Melunovic ile sözleşme feshi için görüşmelere devam ediyor ancak bu görüşmelerden de bir sonuç alınamadığı iddia ediliyor.

Bu nedenle bundan sonra yapacağı transferlerde yerli oyuncuları değerlendirmek isteyen Samsunspor’da ara transfer döneminin ilk gününden bu yana ilgi gösterilen ve Başkan Yüksel Yıldırım tarafından da ilgilenildiği ancak kulübünün izin vermediği ifade edilen Atabey Çiçek’in transferine dair ihtimaller arttı.

Hatırlanacağı üzere Başkan Yüksel Yıldırım, Atabey Çiçek ile alakalı olarak Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile görüştüklerini ancak alternatif olmadığı için Atabey Çiçek’i transfer edemediklerini dile getirmişti. Başakşehir’in Azeri asıllı golcü Mahir Emreli’yi kadrosuna katmasıyla birlikte artık bu sorun ortadan kalkarken, Atabey’in en kısa sürede Samsun’a giderek sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Geçmişe Dönüş

Atabey Çiçek’in Samsunspor’u çok sevdiğini ve takıma katılmak istediğini de dile getiren Yüksel Yıldırım’ın Başakşehir’in transferinden sonra Atabey ile alakalı girişimlerini hızlandırdığı iddia edilirken, Atabey’in bu sevgisi de aslında en iyi sezonlarından birisini Samsun temsilcisinde geçirmiş olmasından da geliyor.

Samsunspor’un TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele ettiği 2019/2020 sezonunda takıma kiralık olarak transfer olan Atabey Çiçek, Samsunspor forması altında çıktığı 26 maçta attığı 9 gol ve yaptığı 6 asist ile kendisini taraftarlara sevdirmeyi başarmıştı.

Geçtiğimiz sezon Belçika ekiplerinden Westerloo’da forma giyen Atabey, bu sezonun başında geri döndüğü Başakşehir’de Okaka’nın da iyi bir performans göstermesiyle birlikte istediği forma şansını bulamadı.

Mahir Emreli’nin takıma katılmasından sonra artık Başakşehir’de 3’üncü oyuncu haline gelen Atabey Çiçek’in, dönmek istediği ve çok sevdiği Samsunspor’a transferi artık an meselesi olarak gösteriliyor.

26 yaşındaki oyuncu bu sezon Başakşehir forması altında çıktığı 6 Süper Lig maçında 38 dakika aldı. Atabey bu süre içerisinde hiç gol atamadı ve 1 asist üretebildi.