Samsunspor’da Melunovic’e Tepki Büyüyor

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig’de alacağı başarılı sonuçlarla birlikte önümüzdeki sezon Süper Lig’e yükselmeyi amaçlayan Samsunspor, ara transfer döneminde oldukça hızlı davranmış ve birçok oyuncuyla sözleşme imzalamıştı. Bununla birlikte yeni transferler yapabilmek için kadrosunda yer açması ve özellikle yabancı oyuncularına lisans çıkartabilmesi için kadroda oynatmayı düşünmediği oyuncularla yollarını ayırması gereken Samsunspor’da sezon başından beri hiç forma giymeyen Alen Melunovic’e tepki büyüyor.

Geçmeyen Sakatlık

Geçtiğimiz sezon eline geçen fırsatları değerlendiremeyen ve Süper Lig’e çıkma hayallerini erteleyerek bir sezon daha TFF 1.Lig’de mücadele etmek zorunda kalan Samsunspor, sezon başında birçok ekleme yapmış ancak bu oyuncuların bazılarından az bazılarındansa hiç verim alamamıştı.

Kırmızı Beyazlılarda sezon başında Sırbistan temsilcisi Napredak’tan bedelsiz olarak transfer edilen Alen Melunovic bu verimsiz oyuncuların başında geliyor. 31 yaşındaki Sırp oyuncu, sezon başında Samsunspor’a transfer olduktan sonra sakatlıklarını bahane ederek tedaviye kendi ülkesine giden Melunovic, kulübün kendisiyle geçtiği iyi niyetli temaslara aynı tavırla cevap vermedi.

Sezon başından bu yana 1 dakika bile forma giymeyen Melunovic, bir hafta idmana katıldıktan sonra vücudunun birçok farklı bölgesinde sakatlık olduğunu ifade ederek çalışmalara katılmadı. Samsunspor’un kendisiyle sözleşme dondurma görüşmelerine olumlu cevaplar vermeyen Melunovic, takımdan ayrılmasına yönelik yapılan telkinleri de dinlemiyor ve maaşını almaya devam ediyor. Başkan Yüksel Yıldırım’ın da hakkında benzer ifadelerde bulunduğu Melunovic’e şehirde tepki büyüyor.

Taraftar Tepkisi

Samsunspor’un taraftar gruplarının ortak ağızdan yaptığı basın açıklamasında, geldiği günden beri katkı yapmadığı ancak parasını son kuruşa kadar almaya devam ettiği nedeniyle Melunovic’i şehirde görmek istemediğini açıklarken, Melunovic’in şehri tatil yöresi olarak gördüğünü ifade etti.

Sadece düz koşu ve yürüyerek 6 ayı geçirmekle suçlanan Melunovic, iyi niyetle takımın o dönemki hocası ve menajerine güvenilerek yapılan transferine rağmen Samsunpor’da forma giymediği ve sözleşmesinden tek bir kuruş dahi feragat etmediği şeklinde suçlanırken, Başkan Yüksel Yıldırım’ın iyi niyetli görüşme niyetlerine de kapılarını kapatmakla itham ediliyor.

Samsunspor’dan ayrılmamak adına sinsi planlar yaptığı iddia edilen Alen Melunovic ile alakalı yaptığı sert açıklamada oldukça ciddi suçlamalarla oyuncuyu şehirde görmek istemediğini belirten Samsunsporlu taraftarların tepkisi bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Bilindiği üzere bu sezonun devre arasında transfer döneminin en hızlı takımlarından birisi olan Samsunspor, kadrosuna Junior Tallo’yu katmış ancak yabancı kontenjanının tamamen dolu olması nedeniyle Tallo’nun lisansını çıkartamamıştı.

Kırmızı Beyazlılarda forma giymeyen yabancı oyuncularla görüşme devam ederken, en yakın süreç içerisinde kadronun güncellenmesi ve Junior Tallo’nun da lisansının çıkartılması hedefleniyor. Bu görüşmeler sürecinde temasa geçilen oyunculardan birisi olan ve maaşında indirime veya sözleşmesinde feshe gitmeyen Alen Melunovic’e bu yüzden tepkiler artmıştı.

Sırp oyuncunun sözleşmesi bu sezonun sonunda sona erecek.