Atakum Gençlik Merkezi

Atakum Gençlik Merkezi Giriş Katında Ücretsiz Market

Koronavirüs salgını beraberinde çok sayıda ihtiyaç sahibinin de varlığını gözler önüne serdi. Bu süreçte pek çok şehirde çeşitli projelere imza atılırken, Samsun Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Atakum Gençlik Merkezi de örnek teşkil etti.

Samsun’da ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek adına başlatılan ‘askıda market ürünleri’ uygulaması tüm dünyaya örnek oldu.

Samsun Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Atakum Gençlik Merkezi, projeye ön ayak oldu.

Atakum Gençlik Merkezi binasının giriş katında oluşturulan market ile, koronavirüs salgını günlerinde ihtiyaç sahibi kişiler ücretsiz olarak alışveriş yapmış olacaklar.

Yardım etmek isteyenlerin aldıkları ürünleri raflara yerleştirdiği ve ihtiyaç sahibi kişilerin ise bu marketten ücretsiz olarak alışveriş yapacağı projede tüm tedbirlere de özen gösteriliyor.

Ramazan Ayı Yardımlaşma Ayıdır

Kovid-19 salgını sebebiyle sosyal mesafenin yanı sıra, maske ve eldivenin de kullanıldığı tedbirler da sık sık kontrole tabi tutuluyor. Ayrıca ihtiyaç sahiplerinin gıda ihtiyacının yanı sıra kitap rafının da oluşturulmuş olması, büyük bir öneme sahip oluşuyla dikkatleri çekti.

Konuya ilişkin açıklama yapan İl Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da, ramazan ayının bir yardımlaşma ayı olduğunu özellikle belirtti.

Uygulama kapsamında sokağa çıkması yasak olan 65 yaş üstü kişilere de bu marketten ürünlerin götürüldüğü bilgisi paylaşıldı.