Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Samsunda Spor Evlerde Yapılmaya Devam Ediliyor

Koronavirüs salgını sebebiyle dünyanın her yerinde spor faaliyetleri durma noktasına geldi. Bu süreçte herkesin sosyal izolasyon sebebiyle evde kalması için çeşitli çağrılar yapılıyor.

Antrenmanların takım halinde yapılamadığı ve maçların yapılamadığı koronavirüs günlerinde, Samsun ise evlerde spora yapmaya devam ediyor.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sporculara temin edilen spor aletleri ile, her sporcunun evi adeta spor salonuna dönüşmüş vaziyette.

Evlerinin salonlarını spor salonu olarak kullanmakta olan Samsun’un sporcularına ise antrenörleri bu süreçte eşlik etmiş oluyor.

Halter, boks, savunma sporları, ısınma ve güçlenme gibi çok çeşitli antrenmanların aletlerinin temin edildiği süreçte, sporcular da çalışmalarını başarıyla sürdürüyor.

Hem antrenör hem de ekipman desteğini sağlayan Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de bu dönemde örnek bir davranışa imza atması ile ön plana çıktı.

Spor Özlemi Giderilecek

Sporcular için özel olarak sağlanan bu destek ile, sporcular da spordan uzaklaşmamış ve formlarını da korumuş oluyorlar.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, görüntülü sistemler aracılığıyla ile evde sporcular ile antrenörlerin bir araya geldiğini belirtti.

Bu sayede evdeki can sıkıntılarının da dağıldığını belirterek, spor özlemlerinin de giderilmesinin amaçlandığını ekledi.