Beşiktaş Bonservissiz İsimlerin Peşine Düştü

Transfer döneminin sessiz takımlarından birisi olan Beşiktaş, önümüzdeki günlerde taraftarlarını sevindirecek türden işler yapabilir. Gelin, Beşiktaş’ın transfer gündemine bir göz atalım!

Halil Dervişoğlu Transferi Olumlu Sonuçlandı

Beşiktaş, bir süredir Halil Dervişoğlu’nu kadrosuna katmak istiyordu. Hali hazırda Premier Lig ekiplerinden Brentford’da forma giyen 1999 doğumlu oyuncuyu bilhassa Şenol Güneş istiyordu. Deneyimli teknik adam, hem kanatlarda hem de forvette forma giyebilen bu oyuncunun Beşiktaş’a çok faydalı olacağını düşünüyordu.

Beşiktaş, geçtiğimiz günlerde Halil Dervişoğlu için Brentford’un kapısını çaldı. Siyah beyazlı kulüp, oyuncuyu herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadrosuna katmak istiyordu. Ancak, Brentford, ilk etapta söz konusu teklifi kesin bir dille reddetti. Beşiktaş yönetimi, İngiliz kulübünün karşısına farklı bir teklif ile çıktı. Her şeyden önce, oyuncunun sonraki satışından yüzde 25 pay önerildi. Buna ek olarak, oyuncu, belirli sayıda maça çıktığı ve başarı kazandığı takdirde eski kulübüne 500 bin Euro tutarında ödeme yapılacaktı. Brentford, oyuncunun da Beşiktaş’a gitmek istemesi dolayısıyla bu teklifi kabul etti.

Ünlü spor muhabiri Yağız Sabuncuoğlu, Twitter hesabından bir açıklama yaparak Halil Dervişoğlu’nun Beşiktaş’a transferinin sonuçlandığını duyurdu. 24 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek kendisini Beşiktaşlı yapan sözleşmeye imza atacak.

Menajerler Üç Oyuncuyu Beşiktaş’a Önerdiler

Beşiktaş’ın ekonomik durumu iyi değil! Siyah beyazlı kulüp, Halil Dervişoğlu gibi bonservisi elinde olan isimleri kadrosuna katmak istiyor. Bu durumun farkında olan menajerler de Beşiktaş’a bu tür isimleri teklif ediyorlar. Adı Beşiktaş ile anılan isimler arasında Isco, James Rodriguez ve Josh Maja yer alıyor.

Takdir edersiniz ki, Isco ve James Rodriguez, dünyaca ünlü futbolcular arasında yer alıyorlar. Beşiktaş, bu isimleri kadrosuna kattığı takdirde büyük iş başarmış olur. Ancak, oyuncular, Beşiktaş’tan yüksek bir yıllık ücret ve imza parası isteyeceklerdir. Bu detay, transferleri zorlaştırıyor.

Isco Aralık Ayından Bu Yana Kulüp Bulamıyor

Isco, İspanyol futbolunun yetiştirmiş olduğu en önemli isimlerden birisi! Kendisi, 2013 yılında 30 milyon Euro gibi o döneme göre astronomik sayılabilecek bir bonservis bedeli ile Real Madrid’e transfer oldu. Eflatun beyazlı kulüpte uzun seneler boyunca forma giydi. Birden çok Şampiyonlar Ligi zaferi yaşadı. 2021 – 2022 sezonunun sona ermesi ile beraber Beşiktaş’tan ayrıldı. Yeni adresi bir diğer İspanyol kulübü Sevilla oldu. Ancak, bu kulüpte tutunamadı. 21 Aralık 2022 tarihinde kulüpten resmen ayrıldı.

1992 yılında dünyaya gelen Isco, her iki ayağını da etkili bir şekilde kullanıyor. Hücumun her bölgesinde forma giyebiliyor. Tecrübesi ve kalitesi ile dikkat çeken bir isim! Beşiktaş, bu oyuncuyu kadrosuna kattığı takdirde büyük bir iş başarmış olur. Süper Lig’de fark yaratabilecek bir isim olan Isco, golleri ve asistleri ile dikkat çekebilir.