Beşiktaş’tan Ayrılan Josef De Souza’nın Yeni Takımı Belli Oldu

Sezon basında kadrosuna birçok isimler katan siyah beyazlı takım Beşiktaş takımın tecrübeli ismi olan kaptanlığını da yaptığı 34 yaşındaki tecrübeli isim Josef de Souza ile yollarını sezon ortasında ayırmışlardı.

Bu sezon sakatlıklarından dolayı yeterli performansı gösteremeyen Brezilyalı Josef de Souza siyah beyazlı takımdan ayrılma kararı sonrasında Çin ve Suudi ekiplerinin ilgisini çeken tecrübeli oyuncu kararını Çin’ den yana kullandı.

Bu sezon siyah beyazlı forma ile yasından da dolayı geçirdiği ağır sakatlıklar dan kurtulmakta zorlanan 34 yasındaki tecrübeli isim Josef de Souza Çin ekibi Beijing Guoan’a transfer oldu.

Kara kartal ile bu sezon süper lig de 34 yasındaki tecrübeli isim Josef de Souza 10 karşılaşmada süre ala bilirken 1 gol kaydetmişti.

34 yasındaki tecrübeli isim Josef de Souza siyah beyazlı takım Beşiktaş ile 1 Süper lig şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 1 Süper kupa kazanarak ayrılan Brezilya’ lı futbol kariyerine artık Çin ekibi Beijing Guoan’ da devam edecek.

34 yasındaki tecrübeli isim Josef de Souza Çin ekibi Beijing Guoan’ da 5 numaralı forma ile sahada yer alacak.

Josef De Souza Çin Ekibi Beijing Guoan’da

34 yasındaki tecrübeli isim Josef de Souza siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘tan sezon ortasında ayrıldıktan sonra kariyerine Çin ekibi Beijing Guoan’ da 5 numaralı forma ile devam edecek.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ tan ayrıldıktan sonra kulüp bulma arayışları içinde olan 34 yaşındaki tecrübeli isim Josef de Souza kariyerinin son anlaşmasını Çin ekibi ile yapmış oldu.

Suudi futbol liginden de yakınan takip edilen Josef de Souza futbol kariyerinde daha önce formasını giymiş olduğu takımlar olsa da son kararını Çin ekibi Beijing Guoan’ dan yana kullandı.

Brezilya’lı Oyuncu Josef De Souza’nın Futbol Kariyeri

1989 yılında Josef de Souza Dias futbol ülkesi olan birçok yıldız ismin çıktığı Brezilya’ da Rio de Janeiro ‘ da doğdu.

Brezilya’ lı tecrübeli isim futbol kariyerine 2008 yılında Vasco de Gama’ da başladı. Vasco de Gama’ da ki performansı ile kısa sürede Avrupa kulüplerinin dikkatini çeken Josef de Souza Avrupa kariyerine ilk olarak Portekiz ekibi Porto’ da forma giymeye başladı.

2010 – 2012 sezonunu Porto da geçiren Josef de Souza beklenen performansı gösteremediği için 3,75 Milyon Euro karşılığında Brezilya ‘ya Gremio’ ekibi ne gönderildi.

2014 – 2015 sezonunda bonservis bedeli ödemeden Gremio’ dan Brezilya’ nın en köklü kulüplerinden olan Sao Paulo’ ya transfer olarak kariyerinin en büyük sıçramasını burada yaptı.

Brezilya kariyeri sonrasında ilk olarak Fenerbahçe’ te transfer olan tecrübeli isim sonrasında El-Ahli formasını da giyse de kariyerinin sonun da Çin ekibi Beijing Guoan’ da kariyer sonunu yapacak gibi.