Boca Juniors Yepyeni Stadyum Projesi ile Taraftarlarını Sevindirecek

Arjantin yetiştirdiği futbolcular ile ünlü bir ülke! Takdir edersiniz ki, Arjantinli futbolcu denildiği zaman akla ilk olarak Lionel Messi geliyor. Cristiano Ronaldo ile beraber dünyanın en iyi iki futbolcusundan birisi olarak gösterilen Lionel Messi; ülkesine bir Dünya Kupası kazandırmayı başardı. Arjantin 2022 yılının Kasım ila Aralık aylarında Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nın sahibi oldu.

Arjantin futbolu Lionel Messi’den ibaret değil! Ülkede futbola aşık olan milyonlarca insan yaşıyor. Çok sayıda futbol kulübüne ev sahipliği yapan Arjantin’de stadyumların dolup taştığını söylemek gerekir. Arjantin futbol kulübü denildiği zaman akla ilk gelenlerden birisi de Boca Juniors! Tutkulu taraftarı ile bilinen Boca Juniors gündeme bomba gibi bir haber ile düştü. Gelin, bu haberin detaylarına bir göz atalım!

Başkan Adayı Yeni Stad Projesinden Bahsetti

Boca Juniors yakın zamanda yeni başkanını seçecek. Bu eşsiz kulübü yönetmek isteyen isimlerden birisi de Jorge Reale! Reale taraftarlara sportif başarı dışında farklı şeyler de vaat ediyor. Kulübe harika bir stadyum kazandıracağını söyleyen Reale’nin Boca Juniors’ın yeni başkanı olma ihtimali bir hayli fazla!

Bombonera Stadyumu Demarchi Adası’daki yerini alacak. Bu projenin taraflı tarafsız herkesi heyecanlandıracak özellikleri mevcut! Her şeyden önce, yeni Bombonera’nın hali hazırdaki stadyumdan bir kilometreden daha uzakta olduğunu söyleyebiliriz. Demarci Adası’nda yer alacak 15 hektarlık bir alana kurulması beklenen bu stadyumun harika bir proje olacağı daha şimdiden dile getiriliyor.

La Bombonera Mimar Enrique Lombardi’nin bir projesi olacak. Hali hazırdaki Bombonera Stadyumu’nun kapasitesi yalnızca 59 bin! Bu detay 315 bin üyesi olan Boca Juniors için kötü bir durum! Başkan adayı Jorge Reale; yeni stadyumun daha geniş kapasiteli olacağından bahsetti. Yeni stadyumda 444 VIP alanı, 78 televizyon yayın kabini ve son olarak 4 bin kişilik otopark kapasitesi yer alacak.

Bir başka deyişle, eskiye kıyasla daha çok kişinin buraya gelerek maç izlemesini mümkün kılacak. Buna ek olarak, stadyum projesi kulübün futbol takımlarının geneli için uygun özellikler taşıyor. Bir başka deyişle, kadın takımı ve altyapı takımları da bu tesisi kullanabilecekler. Jorge Reale geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından bir açıklama yaparak Bombonera projesine sonuna kadar sahip çıkacaklarından bahsetti. Ayrıca, Arjantin’in en büyüğü olmalarından dolayı böylesine harika bir stadyumu da hak ettiklerini dile getirdi.

Boca Juniors Ne Durumda?

Boca Juniors 2022 yılında Superliga’da şampiyon olmuştu. 27 maçın 16’sından galibiyet ile ayrılmıştı. Dört beraberlik ve yedi mağlubiyet almıştı. Atmış olduğu 34 gole karşılık olarak kalesinde 28 gol görmüştü. Sezonu 52 puanla zirvede bitirmişti. Fakat, bu sezon dokuz haftada sadece dört galibiyet alabildi. 14 puanla dokuzuncu sıraya yerleşti. Ancak, henüz ligin başında olduğumuzu söyleyebiliriz.