Hüseyin Eroğlu Samsunspor’a Erken Şampiyonluk Yaşatmayı Hedefliyor

Samsunspor 2022 – 2023 sezonuna büyük hedefler ile başlamıştı. Karadeniz temsilcisi transfer yasağı alan birçok TFF 1.Lig ekibinin aksine kadrosunu önemli oyuncular ile güçlendirdi. Şampiyonluğun en büyük adayı olduğunun sinyallerini veriyordu. Bilhassa hücum hattına transfer edilen oyuncuların kalitesi dikkat çekiyordu.

Samsunspor’u sezon başında deneyimli teknik adam Bayram Bektaş çalıştırıyordu. Ancak, Bektaş döneminde istenilen sonuçlar alınamadı. Yönetim bu kadar çok para harcanan bir sezonda sürpriz yaşamamak adına teknik direktör değişikliği yapmayı tercih etti. Takımın başına daha önce on sezon Altınordu’yu çalıştıran Hüseyin Eroğlu getirildi.

Hüseyin Eroğlu Göztepe Maçı Öncesinde İddialı Açıklamalar Yaptı

Samsunspor 7 Nisan 2023 Cuma gününün programında yer alan maçta Göztepe ile karşı karşıya gelecek. Maç öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Hüseyin Eroğlu Göztepe’nin iyi bir takım olduğundan bahsetti. Maça büyük bir ciddiyet ile hazırlandıklarının altını çizdi. Göztepe’nin ne yapacağından ziyade kendilerinin nasıl bir oyun oynayacağının önemli olduğunu dile getirdi.

Hüseyin Eroğlu göreve geldiğinde aklındaki tek şeyin Samsunspor’u şampiyon yapmak olduğunu söyledi. Bu süreci zannedilenin aksine zor geçirdiklerini belirtti. Rakiplerle olduğu kadar farklı etmenlerle de mücadele etmek zorunda olduklarından bahsetti. Takımının son olarak Pendikspor’u on kişi kalmasına rağmen mağlup etmesinden duyduğu gururu dile getirdi. Buna ek olarak, Samsunspor’un sırasıyla Göztepe ve Tuzlaspor maçlarını kazandığı takdirde şampiyonluğu garantileyebileceğini söyledi. Hüseyin Eroğlu bu iki maçı da kazanarak bir an önce resmi olarak Süper Lig biletini almak istiyor.

Hüseyin Eroğlu’nun ardından söz alan takımın tecrübeli ismi Yusuf Emre Gültekin de benzer şeylerden bahsetti. Takım olarak bu noktalara kolay gelmediklerinin altını çizdi. Göztepe maçı öncesinde lider durumda olduklarını belirtti. Bu durumun kendilerini zannedildiği gibi rehavete sokmadığından bahsetti. Göztepe’yi yenerek yollarına sorunsuz bir şekilde devam etmek istediklerini söyledi. O da tıpkı antrenörü gibi önlerindeki iki maçı kazanıp şampiyonluklarını matematiksel olarak ilan etmek istediklerini belirterek sözlerine son noktayı koydu.

Samsunspor Puan Farkını Açıyor

Eyüpspor TFF 1.Lig’i çok uzun süre lider olarak götürmüştü. Ancak, İstanbul temsilcisi bilhassa son bir aylık süreçte üst üste puan kayıpları yaşadı. Liderliği Samsunspor’a kaptırdı.

Samsunspor bu sezon TFF 1.Lig’de şu ana kadar 29 maça çıktı. Söz konusu maçların 18’inden galibiyet ile ayrıldı. Dokuz beraberlik ve iki de mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 57 gole karşılık olarak kalesinde 22 gol gördü. Sonuç olarak, 31 haftada 63 puan topladı. Samsunspor ile en yakın rakibi Eyüpspor arasında dokuz puan fark bulunuyor. TFF 1.Lig’de son yedi haftaya giriyoruz. Ligi ilk iki içerisinde bitiren takımlar Süper Lig’e doğrudan yükselecekler. Samsunspor herhangi bir mucize olmadığı takdirde bu iki takımdan birisi olacak. Karadeniz temsilcisi TFF 1.Lig’de tarihin en erken şampiyonluğunu elde edebilir.