Boluspor Tuzlaspor’u Yenerek Rahat Bir Nefes Aldı

TFF 1.Lig’de altıncı haftanın açılış maçında Boluspor ile Tuzlaspor karşı karşıya geldi. Saat 20.00’de başlayan mücadeleye Bolu Atatürk Stadyumu ev sahipliği yaptı. Feridun Daldaş’ın yönettiği maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Boluspor Sahaya 4-1-4-1 Dizilişi ile Çıktı

Boluspor yeni sezona pek iyi başlayamadı. Takımı, güncel tarih itibariyle, Yalçın Koşukavak çalıştırıyor. Koşukavak, takımını hafta boyunca bu maça hazırladı. Tuzlaspor’u yenerek rahat bir nefes almayı hedefliyordu. Boluspor, sahaya her zaman olduğu gibi 4-1-4-1 dizilişi ile çıktı. Kalede Çağlar, defansta Hakan, Oulare, Onur ve Batuhan, ön liberoda Oğuz Kağan, orta sahada Kayamba, Landel, Safa ve Camara, forvette de Bettaieb görev yaptı.

Takdir edersiniz ki, Boluspor, TFF 1.Lig’in mütevazi ekiplerinden birisi! Kırmızı beyazlı takımın ligdeki diğer takımlara kıyasla daha az dikkat çeken bir kadrosu bulunuyor. Fakat, bu durum, takımın hedeflerine ulaşmasının önünde herhangi bir engel teşkil etmiyor.

Tuzlaspor Zorlu Deplasmandan İyi Bir Sonuç ile Dönmeyi Hedefliyordu

Yeni sezona kötü başlayan takımlardan birisi de Tuzlaspor oldu. İstanbul temsilcisi, üst üste aldığı mağlubiyetler yüzünden ligin dibine demir atmıştı. Fakat, geçtiğimiz hafta oynamış olduğu maçı kazanarak bir nebze de olsa nefes aldı. Tuzlaspor’u güncel tarih itibariyle Eren Şafak çalıştırıyor. O da Boluspor maçının öneminin farkındaydı. Takımının Bolu deplasmanından güzel bir sonuç ile ayrılacağını düşünüyordu.

Tuzlaspor, Boluspor karşısında sahaya 4-1-4-1 dizilişi ile çıktı. Kalede Ferhat, defansta Samet, Selim, Hasanalizada ve Çağrı, ön liberoda Mehmet, orta sahada Nzuzi – Mata, Hikmet, Muhammed ve Ahmet, forvette de Togui vardı.

Boluspor Üç Puanı İki Golle Aldı

Boluspor – Tuzlaspor maçı hakkında net bir yorum yapmak mümkün değildi. Futbolseverler, maçın üç ihtimalli olduğunu düşünüyorlardı. Boluspor, saha ve seyirci avantajına sahipti. Fakat, bu durum, galibiyet için asla yeterli değildi. Tuzlaspor ise rakibine kıyasla daha zayıf bir kadroya sahipti. Ancak, onlar da geçtiğimiz haftaki maçlarını kazanmalarından dolayı moralliydiler. Söz konusu ortamda beraberlik de hiç kimse için sürpriz olmazdı.

Boluspor maça daha iyi başlayan taraf oldu. Dakikalar 23’ü gösteriyordu. Guy – Michel Landel, bu dakikada attığı golle takımını 1-0 öne geçirdi. Boluspor, maçın ilk yarısını da bu oyuncunun attığı golle 1-0 önde tamamladı. İkinci yarıda her iki takımın da istekli olduğu gözlerden kaçmıyordu. Tuzlaspor, rakip kaledeki baskısının meyvesini aldı. 60’ıncı dakikada sahneye çıkan Kevin Nzuzi – Mata, takımına beraberliği getiren gole imzasını attı. Boluspor’un puan kaybetmeye niyeti yoktu. Kırmızı beyazlı takım, 75’inci dakikada Guy – Michel Landel’in golüyle bir kez daha öne geçti. 33 yaşındaki oyuncu, hem kendisinin hem de takımının ikinci golünü kaydetti. Boluspor, zor geçeceği en başından belli olan bu maçı 2-1 kazanarak haftayı üç puanla kapattı.