Naz Aydemir Akyol Eczacıbaşı Dynavit’e Geri Döndü

Sultanlar Ligi’nde heyecan kısa süre içerisinde başlayacak. Voleybol severler, güncel tarih itibariyle, Filenin Sultanları’nın olimpiyat eleme maçlarına odaklanmış durumdalar! Olimpiyat eleme maçları 26 Eylül 2023 günü sona erecek. Sonrasında kulüp sezonu başlayacak.

Kulüp sezonunda ne yapacağı en çok merak edilen takımların başında Eczacıbaşı Dynavit geliyor. İstanbul temsilcisi, yeni sezon öncesinde kadrosunu çok sayıda oyuncu ile güçlendirdi. Onlardan birisi de Naz Aydemir Akyol oldu. 33 yaşındaki oyuncu, altyapısından yetiştiği kulübe uzun bir aranın ardından geri döndü.

Deneyimli Pasör Yıllar Sonra Yeniden Eczacıbaşı Dynavit’te Forma Giyecek

1990 yılında dünyaya gelen Naz Aydemir Akyol, voleybola Eczacıbaşı altyapısında başladı. Henüz altyapıda olduğu dönemde uzun boyu ve yetenekleri ile dikkat çekiyordu. 2005 – 2006 sezonunda henüz 15 yaşında olmasına rağmen A takımda görev almaya başladı. O dönem Eczacıbaşı’nı Marco Motta çalıştırıyordu. Brezilyalı antrenör, Naz Aydemir Akyol’u takıma kazandırdı. Henüz 15 yaşında olan oyuncuya düzenli olarak süre verdi. Eczacıbaşı, o yıllarda çok başarılıydı. Üst üste şampiyonluklar elde ediyordu. Naz Aydemir Akyol da genç yaşına rağmen takımın bir parçası olmayı başarmıştı.

1990 doğumlu oyuncu, Eczacıbaşı Dynavit formasını dört sezon boyunca giydi. 2009 yılının yazında sürpriz bir kararla Eczacıbaşı’ndan ayrıldı. O dönem Fenerbahçe’de başkanlık görevini yürüten Aziz Yıldırım, genç oyuncuyu iyi bir teklif ile ikna etti. Naz Aydemir Akyol, 2009 ila 2012 yılları arasında Fenerbahçe’de oynadı. 2011 – 2012 sezonunda CEV Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olan kadronun önemli parçalarından birisiydi.

Naz Aydemir Akyol, kariyeri boyunca hep cesur kararlar verdi. 2012 yılının yazında Fenerbahçe’den ayrıldı. Söz konusu ayrılık çok ses getirdi. Fenerbahçeliler, Naz Aydemir Akyol’u çok benimsemişlerdi. Ona büyük hayranlık duyuyorlardı. Ancak, Naz Aydemir Akyol, Fenerbahçe’den ayrılarak Vakıfbank’a imza attı.

Kendisi, Vakıfbank’ta altı sezon boyunca forma giydi. Büyük başarılara imza attı. CEV Şampiyonlar Ligi, Dünya Kulüpler Şampiyonası gibi önemli başarıların mimarlarından birisiydi. Doğum yapmasından dolayı 2018 – 2019 sezonunda herhangi bir kulüpte forma giymedi. 2019 – 2020 sezonunda Fenerbahçe Opet’te oynamaya başladı. Sarı lacivertli kulüpte üç sezon forma giydi. 2022 – 2023 sezonunu Türk Hava Yolları için oynadı. Yeni adresi ise daha önce de söylediğimiz gibi Eczacıbaşı Dynavit oldu. 11 yıllık aranın ardından altyapısından yetiştiği kulüp için ter dökecek.

Eczacıbaşı Dynavit Güçlü Bir Kadro Kurdu

Turuncu beyazlı takım, 2023 – 2024 sezonuna güçlü bir kadro ile başlayacak. Takımın 14 kişilik kadrosunda şu isimler bulunuyor.

  • Pasör: Naz Aydemir Akyol – Elif Şahin
  • Pasör Çaprazı: Tijana Boskovic – Martyna Czyrnianska
  • Smaçör: Alexa Gray – Irina Voronkova – Hande Baladın – Yaprak Erkek
  • Orta Oyuncu: Sinead Jack – Beyza Arıcı – Yasemin Güveli – Jovana Stevanovic
  • Libero: Simge Aköz – Aybüke Özel