Samsunspor

En Az Gol Yiyen Takım Samsunspor

Profesyonel futbol liglerinin içerisinde en az gol giyen takımın Samsunspor olduğu bilgisi gündeme bomba gibi düştü. Futbol liglerinin en iddialı takımlarından birisi olan Samsunspor’un 125 takım içerisinde en az gol giyen takım olduğu istatistikler ile de doğrulandı.

Türkiye profesyonel futbol ligleri arasında en az gol giyen takımın Samsunspor olduğu ortaya çıktı. Toplam 7 lig içerisinde 125 takım arasında en az gol giyen kırmızı beyazlı ekip, futboldaki iddiasını da bu sonuç ile göstermiş oldu.

Süper Lig, TFF 1. Lig, Lig ve TFF 3. Lig içerisinde yer alan 125 takım arasında en az gol giyen ekip, 19 haftalık süreçte yalnızca 4 mücadelede ağlarında top gördü. Bunun haricinde ise gol yemedi.

Bulunduğu lig içerisinde liderlik koltuğunu da koruyan  Yılport Samsunspor ekibi, Türkiye’nin ligleri içerisinde en iyi averaja sahip takım olarak da seçildi.

Kırmızı beyazlı ekip ayrıca, Süper Lig mücadelesi süresince 18 haftalık zaman diliminde, Galatasaray’dan yediği 16 gol ile en az gol giyen Süper Lig takımı unvanını da almış oldu.

Kırmızı beyazlı ekip, Lig Beyaz Grup içerisinde yediği 7 gol ile kalan 19 haftalık mücadelede de kalesinde gol gören takım olmayı başardı.

Kalesine Top Almayan Kaleci: Nurullah Aslan

Süper Lig, TFF 1. Lig, Lig ve TFF 3. Lig içerisinde en az gol yiyen takım, 19 haftalık mücadelesinde kalecisi Nurullah Aslan’ın da başarısını tüm liglere göstermiş oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.