Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam Yılport Samsunspor’un Ve Türkiye’nin Gündemine Değindi

TFF 2’inci Lig’in son 11 müsabakasından da galibiyetle dönen Yılport Samsunspor ekibinin hocası açıklama yaptı. Türkiye’de görülen koronavirüsün ardından konuşan tecrübeli Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, dünyada salgın hastalık ilan edilen koronavirüs ile ilgili önemli noktalara dikkat çekti.

TFF 2’inci Lig’de başarısı ile bilinen ve rekor üstüne rekor kıran Yılport Samsunspor, ligin son 11 maçını da kazanmış ve büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu başarının ardında yatan isim ise kırmızı beyazlı ekibin hocası Ertuğrul Sağlam oldu. Dünyanın neredeyse her yerinde etkisini gösteren koronavirüs ile ilgili açıklama yapan Sağlam, gündemle ilgili de önemli açıklamalar yaptı. Takımın genel durumuna ve ülkedeki vakaya değinen çalıştırıcı, hiçbir şeyin insan sağlığından daha önemli olmadığına da dikkat çekti.

Sırada 13 Maçlık Türkiye Rekoru Var

En önemli motivasyon kaynağının şampiyonluk olduğunu yapmış olduğu açıklamada dile getiren Sağlam, sahip oldukları 10 puanlık avantaja da değindi. Daha iyi olmak ve daha üst düzeyde mücadeleyi ortaya koymak istediklerini de belirten teknik adam, Samsunspor’un da tarihinin en uzun galip gelme rekorunu kırmış olduğunu ekledi. Sırada 13 maçlık Türkiye rekorunun olduğunu da ifade eden teknik hoca, Zonguldak ile olacak maçtan galip gelmek istediklerini, ardından ise tüm müsabakalardan galip ayrılarak Türk futboluna damga vurmak istediklerinin altını çizdi.