Ertuğrul Sağlam

Ertuğrul Sağlam’ndan Nurullah Aslan Açıklaması

TFF 2. Lig’de mücadele eden Yılport Samsunspor Futbol A Takımı Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgının ardından tüm liglerin süresiz olarak askıya alındığı döneme ilişkin konuşan Ertuğrul Sağlam, oynanmayan 6 maçı da içine alan büyük hedefleri olduğuna dikkat çekti. Yılport Samsunspor olarak kulüp rekorunu da kırdıklarını söyleyen teknik adam, üst üste maç kazanmada konusundaki başarılarını da bu şekilde gösterdi.

Profesyonel liglerde Beşiktaş’ın 13 maçlık rekoru olduğunu söyleyen Sağlam, Samsunspor olarak bu rekor için uğraştıklarını da ekledi. İkinci yarıda ise tüm maçları kazanarak, futbol tarihine geçmek için hesaplar yaptıklarını anlattı. Koronavirüs salgını sebebiyle ise kırılacak rekorların yarım kaldığına dikkat çekti.

Söylenen Rakamlar Doğru Değil

Bu süreçte özellikle de adı Beşiktaş ile anılan file bekçisi Nurullah Aslan ile ilgili konuşan teknik adam, konuşulan 6 milyon Euro rakamının doğruluğu olmadığını ifade etti. Teleffuz edilmiş bir rakamın olmadığını belirten çalıştırıcı, siyah beyazlı kulübün bir isteği olduğunu ifade etti. Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım’ın da satmayı düşünmediklerini söylediğini ekleyen Ertuğrul Sağlam, hedeflerin çok büyük olduğunu vurguladı. Öncesinde Süper Lig’e yükselmek istediklerini, sonrasında ise Avrupa ve Bursaspor’un ardından 6’ıncı büyük olma isteklerini belirtti. Bu anlamda da kulüp için değerli bir oyuncunun bırakılmasının, hedeflere uygun olmayacağına dikkat çekti.