Nurullah Aslan

Mustafa Aztopal’dan Nurulah Aslan Açıklaması

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Yılport Samsunspor Kulübü Genel Menajeri Mustafa Aztopal, Nurullah Aslan ile ilgili açıklama yaptı.

Yılport Samsunspor ekibinin başarılı file bekçisi Nurullah Aslan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Süper Lig ekiplerinden olan Beşiktaş’ın kırmızılı beyazlı kaleciyi istediklerine yönelik de açıklama yaparak, bu transfere izin vermeyeceklerini de belirtti.

Mustafa Aztopal, yapmış olduğu açıklamalarda Samsunspor forması terleten Aslan’ın, Türkiye liglerinin en az gol yiyen kalecisi olduğuna da dikkat çekti. Ayrıca en başarılı kaleci olduğunun da altını çizerek, kendisinin güven veren bir yapıya sahip olduğunu ekledi.

Karadeniz ekibinin bu sezondaki başarısında da başarılı file bekçisinin katkısı olduğunu vurgulayan Aztopal, bu sebeple de Süper Lig takımlarının transfer listesinde yer aldığını da vurguladı.

5 Senelik Sözleşme Var

Süper Lig ekibi olan ve 4 büyükler arasında yer alan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım’ı aradığını söyledi. Başarılı file bekçisi için transfer teklifinde bulunulduğunu söyleyen Genel Menajer, oyuncuyu ise şu an için satmayı düşünmediklerine dikkat çekti.

Genç kaleci ile Karadeniz kulübünün 5 senelik bir sözleşmeleri olduğunu da söyleyen, kendilerinin de kulüp olarak Süper Lig hedefinde olduklarını belirtti. Bu anlamda hedefe ulaşıncaya kadar da kadroda başarılı kaleciyi tutacaklarını planladıklarını ekledi.