Fenerbahçe Uefa Konferans Ligi Eleme Maçı Hazırlıklarına Devam Ediyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe yeni sezon öncesinde hazırlıklarının ilk etabı için Rusya’ da toplanarak hazırlık sürecini geride bırakırken artık gözler UEFA Konferans liginde ki ilk ön eleme maçında olacak.

Yeni sezon öncesinde sarı lacivertli takım çok hareketli günler geçirmeye devam ediyorlar. Transfer de önemli isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı lacivertli takım da önemli isimler ile kadro güçlenirken bazı isimler ile de yollar ayrılmıştı.

Fenerbahçe’ de gözler artık UEFA Konferans liginde ki ilk ön eleme maçında. Fenerbahçe‘nin UEFA Konferans Ligi rakibi, La Fiorita’yı 1 – 0 mağlup eden FC Zimbru oldu.

UEFA Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Moldova ekibi Zimbru Chisinau ile sarı lacivertli takım 26 Temmuz Çarşamba günü sahasında karşı karşıya gelecekler.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Zimbru Chisinau ile karşı karşıya gelecek. Sarı lacivertliler, 26 Temmuz’da oynayacağı mücadelenin maç kadrosunu açıkladı. Takımların maçtan 24 saat öncesine kadar gönderilen kadroda iki değişiklik yapma hakkı bulunuyor.

FENERBAHÇE’NİN ZİMBRU MAÇI KADROSU UEFA’ YA BİLDİRİLDİ

UEFA Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Moldova ekibi Zimbru Chisinau ile sarı lacivertli takım 26 Temmuz Çarşamba günü sahasında karşı karşıya gelecekleri karşılaşmanın kadrosunu da UEFA ‘ya teslim ettiler.

Sarı lacivertli takımın kadrosun da yer alan isimler A listesin de şu şekilde, Altay Bayındır, İrfan Can Eğribayat, Furkan Onur Akyüz, Serdar Aziz, Luan Peres, Gustavo Henrique, Alexander Djiku, Ferdi Kadıoğlu. Bright Osayi – Samuel, Jayden Oosterwolde, Miguel Crespo, İsmail Yüksek, Mert Hakan Yandaş, Sebastian Szymanski, Burak Kapacak, Diego Rossi, İrfan Can Kahveci, Emre Mor, Ryan Kent, Dusan Tadic, Edin Dzeko, Michy Batshuayi ve Serdar Dursun yer aldılar.

Sarı lacivertli takımın B Listesinde is takıma dahil olmak üzere, Yusuf Kocatürk, Yiğit Efe Demir, Muhammet İmre, Ahmet Necat Aydın yer aldı.

Takımın yeni teknik patronu olan İsmail Kartal rakibi karşısında nasıl bir ilk 11 ile çıkacağı merak ile beklense de yeni transferlerini artık yavaş yavaş takıma monte etmek durumunda.

Kale’ de İrfan can Eğribayat ‘ın olmasını beklerken savunmada Alexander Djiku, Ferdi Kadıoğlu, Luan Peres ve Bright Osayi – Samuel ile arka dörtlüyü oluşturması bekleniyor.

Orta sahada teknik adamın nasıl bir diziliş yapacağı ise kestirmek zor diye biliriz. Miguel Crespo, İsmail Yüksek, önlerinde Sebastian Szymanski gibi bir diziliş. Hücum da Ryan Kent, Dusan Tadic, Edin Dzeko ilk 11’ i ile başlaması muhtemel ola bilir.

LİSTEDE YER ALMAYAN İSİMLER DİKKAT ÇEKTİ

Sarı lacivertli takım da Fenerbahçe’de Attila Szalai takımdan ayrılırken, Emir Ortakaya, Emre Demir, Joao Pedro, Joshua King, Lincoln, Nazım Sangare, Samet Akaydın, Willian Arao gibi isimler yer almazken yeni transferler Bartuğ Elmez, Rodrigo Becao ve Umut Nayir de listede bulunmuyorlar.