Fuat Çapa 13 Maçlık Performansta Başarılı

Spor Toto 1. Lig’de bu sezon yükselme yarışı veren iddialı takımımız Yılport Samsunspor’da Fuat Çapa geleceğe dair umutlu konuştu.

Yılport Samsunspor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar 21 maça çıktı. Bu 21 maçta rakiplerini 9 kez mağlup eden Karadeniz temsilcimiz, 5 kez ise sahadan eli boş ayrılan taraf oldu.

Spor Toto 1. Lig’de en az mağlubiyet yaşayan 5 takımdan biri olan Yılport Samsunspor, buna karşın aldığı 7 beraberlikle bu avantajını kullanamadı. Böyle olunca kendisinden 2 mağlubiyet daha fazla alan Royal Hastanesi Bandırmaspor ve İstanbulspor’a bile geçilerek Spor Toto 1. Lig puan tablosunun yedinci sırasında yer aldı.

Camianın büyüklüğü, taraftarların tutkusu ve kadro yapısına bakıldığında Yılport Samsunspor’un yedinci sırada olması aslında beklentileri karşılayamadığını gösteriyor. Zira bu takımın potansiyelinin çok daha fazla olduğu konusunda tüm futbol otoriteleri birleşiyor.

Samsunspor Sezona Mehmet Altıparmak İle Başlamıştı

Güçlü kadrosuyla Yılport Samsunspor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na teknik direktör Mehmet Altıparmak ile başlamıştı.

Son dönemde Spor Toto 1. Lig’de nice takımı üst sıralara taşıyan ve Spor Toto Süper Lig’e çıkaran Mehmet Altıparmak, ne yazık ki Yılport Samsunspor’da başarılı çizgisini sürdüremedi.

Takım ilk 8 haftada sadece 3 galibiyet alabildi. Bu galibiyetlerin ikisi ise an itibariyle Spor Toto 1. Lig küme düşme hattında bulunan Balıkesirspor ve Altaş Denizlispor’a karşı gelmişti.

Hal böyle olunca Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu, çok geç kalmadan müdahale yapma kararı aldı. Teknik direktör Mehmet Altıparmak ile yollar ayrıldı.

Takımın başına geçecek yeni teknik direktör için çalışmalar yapıldı. Bunun sonucunda ise görev, Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig tecrübesi hayli fazla olan teknik direktör Fuat Çapa’ya verildi. Teknik direktör Fuat Çapa ile birlikte çıkışa geçen takım ligde üst sıralara yükseldi.

Fuat Çapa Başarılı Olduğuna İnanıyor

fuat çapa

Teknik direktör Fuat Çapa, Yılport Samsunspor’un başında çıktığı 13 karşılaşmada 23 puan toplayarak başarılı bir grafik çizdi.

Takım Fuat Çapa önderliğinde sadece Royal Hastanesi Bandırmaspor ve İstanbulspor’a yenildi. Bu da aslında bu iki ekibin neden bizden yukarıda olduğunu açıklayan başka bir not olarak kayda geçti.

Hafta içinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik direktör Fuat Çapa, 13 maçta toplanan 23 puanın yaklaşık 2 puan ortalaması olduğuna dikkat çekti.

2 puan ortalamasını şampiyonluk ortalaması olduğunu belirten deneyimli teknik direktör, ilk 8 haftalık periyot sebebiyle zirveden uzak kaldıklarını iddia etti.

Buna karşın özellikle Ocak ayında Yılport Samsunspor Yönetimi’nin yaptığı transfer hamleleri hocayı memnun etmişe benziyor. Yönetim Kurulu’nun doğru mevkilere “karakterli” oyuncular aldığını belirten Yılport Samsunspor Teknik Direktörü, bu oyuncuların da katkısıyla gelecek süreçte daha başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.

Kırmızı beyazlı Samsun temsilcimiz, bu hafta Bursaspor ile yapacağı karşılaşmadan galip ayrılıp, yeni bir galibiyet serisinin ilk adımını atmak istiyor.