Fuat Çapa Samsunspor’a Güveniyor

Samsunspor, ligin ikinci yarısında oynadığı ilk maçta lig sonuncusu Balıkesirspor’u 2-0 ile geçerek iyi bir başlangıç yapmayı başarmıştı.

Bu galibiyetle birlikte 3 maç aradan sonra galibiyet sevinci yaşayan Samsunspor’da Teknik Direktör Fuat Çapa, takımın çok daha iyisini yapabileceğine inanıyor.

Fuat Çapa İlk 4 Diyor

2021/2022 sezonunda mücadele ettiği TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen Samsunspor, ligin ikinci yarısında oynadığı ilk maçında ligin son sırasında bulunan ve çok derin bir krizin içerisinde yer alan Balıkesirspor’u 2-0 ile geçmeyi başarmıştı.

Bu maçtan birkaç gün sonra basın mensuplarıyla birlikte bir toplantı yapan ve ilk devreye, Samsunspor’un son durumuna ve hedeflerine dair önemli açıklamalarda bulunan Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, takımının ilk 4 içerisinde lige bitireceğini savundu.

Sezon sonunda ne olacağını kimsenin bilemeyeceğini belirten Fuat Çapa, buna rağmen eldeki kadro kalitesinin Samsunspor’un ligi ilk 4 içerisinde tamamlamaya yeteceğini düşündüğünü dile getirdi.

Yerli oyuncu konusunda çok dar bir oyuncu havuzu olduğunu ve ara transfer döneminde yerli oyuncu transferinin çok zor olduğunu ifade eden Samsunspor Teknik Direktörü, transferi Samsunspor Başkanının yaptığını dile getirdi.

Transfer edilen oyuncuların kendi tercihi olmadığını ancak Boluspor maçından sonra verdiği rapora uygun olarak alınan oyuncular olduğunu dile getiren Fuat Çapa, Türkiye’den 2 oyuncu ile görüştüklerini ancak bu oyuncuların iyi performans göstermesi sonrası takımlarının oyuncularını Samsunspor’a göndermekten vazgeçtiğini açıkladı.

Türkiye’de sonuca dayalı bir futbol anlayışı olduğunu dile getiren Fuat Çapa, takımın başarılı sonuçlar almasının iyi futbol, başarısız sonuçlar almasının ise kötü futbol olarak değerlendirildiğine dikkat çekti.

Transferlerle İlgili İlginç Açıklamalar

Fuat Çapa’nın Samsunspor ile alakalı yaptığı açıklamaların içerisinde kadroya dair de ilginç değerlendirmeler vardı.

Takımın tartışmalı isimlerinden Osman’ın daima ilk 11’de oynayacak ilk oyuncu olduğunu ifade eden Fuat Çapa, Hasan Kılıç’ın da iyi bir performans gösterdiğini ve hemen hemen her gün görüştüklerini dile getirdi.

Yunus Emre’nin henüz kendisini ispatlamadığını dile getiren Fuat Çapa, Taha Ülven’in transferi konusunda kırmızı kart görerek ceza alan Ali Ülgen’in cezasının etkili olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz sezon ligin zayıf ekiplerinden Ankaraspor, Eskişehirspor ve Akhisarspor’un varlığının diğer takımlara garanti puan sağladığını savunan Fuat Çapa, bu sezon geçen sezon ulaşılan 70 puanlara ulaşılabileceğini düşünmediğini dile getirdi.

Samsunspor’un artık transfer yapamaması durumunda bile çok yeterli bir kadrosu olduğunu ifade eden Fuat Çapa’nın ara transfer dönemine dair yaptığı değerlendirmelerde, Adanaspor’un kadrosuna kattığı Jordan Ibe’a değinmesi de ilginçti.

Adanaspor’un 2 seneden beri oynamayan bir oyuncuyu kadrosuna kattığını dile getiren Fuat Çapa, ara transfer döneminde her takımın istediği oyuncuyu transfer etmesinin mümkün olmadığını ve mümkün olan en iyi oyuncuların kadroya katılmaya çalıştığını hatırlattı.