Galatasaray’ın Savunmasında Duvar Oldu

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolun da yoluna devam ederken bazı oyuncularının performansları da bu liderlikte fark yarattı.

Bu sezon hücum hattının dikkat çeken isimlerinin yanında sarı kırmızılı takımın savunmasında önemli kilit isimlerden birisi olan da Milli oyuncumuz 28 yaşındaki 1,85’ lik stoperi Abdülkerim Bardakci oldu.

Savunmada sarı kırmızılı takımın vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Abdülkerim Bardakci göstermiş olduğu etkili performansı ile hem savunmada ve özellikle bu sezon hücum da takımına verdiği katkı ile de dikkat çekiyor.

Sarı kırmızılı takım da ki performansı ile A milli takımına da davet edilen Abdülkerim Bardakci son 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde kadroya dahil edilse de baş ağrısı sonrasında kadrodan çıkarılmıştı ki biraz aceleci ve hızlı bir karar verilmiş olduğunu sarı kırmızılı takımın Azerbaycan kamp kadrosuna alınıp süre de alınca anlamış olduk.

Galatasaray ‘ın savunmasında önemli isimlerden birisi olan Abdülkerim Bardakci göstermiş olduğu etkili performansı ile Avrupa transfer pazarında kendisine de yer buldu. Sezon sonun da takımdan ayrılması bile gündeme gelen milli oyuncu için sarı kırmızılı takım yerine alternatifi bir isim bulmadan ki Victor Nelsson ‘un da ayrılması ile işleri savunmada zora soka bilirler.

ABDÜLKERİM BARDAKÇI’NIN GELİŞİMİ

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın sezon başında Konyaspor ‘ dan kadrosuna kattığı isimlerden birisi olan Abdülkerim Bardakci bu sezon ki performansı ile tartışılmaz ligin en iyi stoperlerinden birisi olurken ilk 11’ de yer alır.

Sezon başında beklenen performansı gösteremeyip büyük takım psikolojisi 28 yasındaki oyuncuyu biraz zorlasa da teknik adam Okan Buruk ‘un yakından ilgilendiği Abdülkerim Bardakci sonrasında kendisine olan güveni de gelince performansını da yukarı çekmeyi başardı.

Kariyerinde Konyaspor Abdülkerim Bardakci’ için önemli bir dönüşüm yeri olsa da bu sezon sarı kırmızılı takım ile göstermiş olduğu performans onu A milli takıma kadar çıkardı.

Sezon başında pas tercihleri konusunda sıkıntı çeken Abdülkerim Bardakci hatalı pasları ile sarı kırmızılı takıma da kalesinde goller görmesine neden olmuştu.

Su anki performansı ile takımın vazgeçilmez isimlerinden birisi olmayı başardı. Hava toplarında üstünlüğü ki 1,85 boyunda bir stoper için oldukça önemli olurken, geriden oyun kurmada ki top ile beraber ileri çıkması hücuma katkısı çok önemli oldu.

Savunma da rakipleri için korkulu isimlerden birisi olan Abdülkerim Bardakci bu sezon yanında oynayan Victor Nelsson ile beraberde süper ikili olarak rakiplerine savunmada geçiş vermediler.

BU SEZON SARI KIRMIZILI FORMA İLE NE YAPTI?

Sezon başında 2,80 Milyon Euro ile sarı kırmızılı takıma transfer olan Abdülkerim Bardakci 2025 yılına kadar Galatasaray ‘da.

Güncel piyasa değeri 6 Milyon Euro’ ya yaklaşan Abdülkerim Bardakci bu sezon süper lig de 26 lig maçında 3 gol 2 de asist ile takımına destek oldu.