Samsunlu Judocular

Judocular Evde Çalışıyor

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 virüs salgını, spor dallarını ve sporcuları da olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Türkiye’de birçok spor dalında faaliyet gösteren sporcular, antrenmanlardan ve müsabakalardan uzak kaldı. Faaliyetlere verilen ara sürecinde hazır kalmak isteyen sporcular çalışmalara evde devam ediyor. Çalışmalarına evde devam eden Samsunlu Judocular, evlerde antrenman yapıyor.

Samsun TOHM oyuncuları arasında yer alan Judocular, fiziksel durumlarının olumsuz yönde etkilememesi için karantina süresince çalışmalarına evde devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan malzemeler ile evlerde çalışmaya devam eden Sporcular, devletin yaptığı “Evde Kal” uyarısına uyarak evlerde çalışmaya devam ediyor.

Judo Sporcuları Evde Kalıyor

Kovid-19 salgını birçok spor dalındaki faaliyetlerin yapılmasını engelledi. Sporcular, salgın süresince takım antrenmanlarına katılamadıkları için fiziksel güçlerini kaybetme tehlikesi yaşıyor. Fiziksel ve mental olarak olumsuz etkilenmek istemeyen sporcular, ev çalışmaları yaparak kendilerini hazır tutmaya çabalıyor.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nin Samsun takımında görev yapan Judo sporcuları da salgın süresi boyunca evlerde çalışmaya devam ediyor. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından temin edilen antrenman malzemeleriyle çalışmalara devam eden Samsunlu judocular, antrenörlerin uyguladığı program çerçevesinde antrenman yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.