Erkan Behçet Arıkan

Spor Hukuku Alt Ligler Ve Alt Liglerde Yer Alan Futbolcular İçin Uyardı

Koronavirüs salgını, spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Ekonomik açıdan ciddi zararlar yaşatan salgına ilişkin spor hukuku uzmanı Avukat Erkan Behçet Arıkan açıklama yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun acil eylem planı yapması gerektiğine dikkat çeken uzman, alt liglerde yer alan kulüplere ve futbolculara destek olunması gerektiğini vurguladı.

Küresel bir salgın olan koronavirüs, Türkiye’de de etkilerini gösteriyor. Bu dönemde tüm ligler süresiz olarak ertelenmiş durumda. Oyuncular ve spor kulüpleri ise ne yapacağına ilişkin net bir bilgiye sahip değil.

Liglerin ne zaman başlayacağına dair net bir bilgi söz konusu olmasa da, tüm kulüpler tam olarak tarih açıklanmasını bekleyerek vaktini geçiriyor.

Sadece Süper Lig Konuşuluyor

Tüm dünyada etkili olan ekonomik kriz ise, bir yandan spor dünyasını da etkisi altına aldı. Konuya ilişkin ise spor hukuku uzmanı Avukat Erkan Behçet Arıkan önemli açıklamalarda bulundu.

Bu tarz bir durumda, Türkiye Futbol Federasyonu’nun acil eylem planı yapması gerektiğine dikkat çeken uzman, uyarıda bulundu. Sadece Süper Lig kulüplerinin konuşulduğunu söyleyen Arıkan, alt liglere de dikkat çekti.

Kaos ve karmaşa sürecinde alt liglerde yer alan kulüplere ve futbolculara da yardım edilmesi gerektiğine özellikle dikkat çekti.