Michalis Sifakis

Michalis Sifakis’ten Yıllar Sonra İtiraflar

Türkiye’de Samsunspor ekibinde forma terletmiş Yunan kaleci Michalis Sifakis, geçmiş zamana ilişkin itiraflarda bulundu. Euro 2012 sonrasında Süper Lig’de mücadele eden Beşiktaş ile sözlü anlaşmaya vardığını söyleyen file bekçisi, sonrasında siyah beyazlı kulübün McGregor’ı aldığını söyledi. Bunun ardından da kendisinin Charleroi’ye transfer edildiğini belirtti.

Samsunspor ekibinin eski file bekçilerinden olan Michalis Sifakis, önemli itiraflara imza attı. Yunanistan Milli Takımı’nın da eski kalecilerinden olan başarılı sporcu, Euro 2012 organizasyonu sonrası transfer için Beşiktaş ile sözlü olarak anlaştığını açıkladı. Fakat siyah beyazlı kulübün McGregor’ı almasının ardından, kendisinin Charleroi takımına transfer edildiğini ekledi.

2017-2018 sezonunda Samsunspor formasını Samaras ile terleten başarılı kaleci, Euro 2012 organizasyonunda Çek Cumhuriyeti maçının ardından Deportivo La Coruna’dan teklif aldığını ekledi. Fakat yaklaşımlarını beğenmemiş olduğunun da altını çizdi. O süreçte milli takıma odaklanmış durumda olduğunu da ekleyen kaleci, kendi durumunu düşünemediğini de vurguladı.

Son Kez Samsunspor Forması Giydi

Polonya ekibinden ayrılırken de Beşiktaş ile sözlü olarak bir anlaşmaya vardığını fakat transferin gerçekleşmediğini ekledi.

Samsunspor’da forma giydikten sonra futbolu bırakan Sifakis, yakın arkadaşı Samaras ile kırmızı beyazlı takımda forma giydiğini söyledi. Fakat bel ve omurgasındaki sakatlıklar nedeniyle futbol oynamayı bırakması gerektiğini düşünerek, forma giymediğini söyledi.

Güncel Yazılar